Giant

Olivia Prime liderem w środkowo-wschodniej Europie

|
Biurowiec Olivia Prime
Biurowiec Olivia Prime
Ósma gala EuropaProperty CEE Investment Awards zakończyła się pomyślnie dla gdańskiego Olivia Prime. Biurowiec zdobył główną nagrodę EuropaProperty CEE Investment Awards w kategorii „Office Projekt”.

Na corocznej gali EuropaProperty CEE Investment Awards w Warszawie zebrali się liderzy branży inwestycji nieruchomościowych w Europie środkowo-wschodniej. Nagrody CEE Investment Awards zostały wręczone projektom o najwyższych standardach i kryteriach jakościowych. Otrzymały je osobowości i firmy, które odnotowały najlepsze wyniki w minionym roku.


Budynek Olivia Prime, należący do centrum biznesowego Olivia Business Centre, został zaprojektowany w duchu biophilic design – inspirowanego naturą, przyjaznego pracownikom designu, w którym rozwiązania sprzyjają zachowaniu równowagi między intensywną pracą, a chwilami relaksu. Na każdym piętrze biurowca można znaleźć „zielone” loggie, tarasy oraz galerie zewnętrzne. Przewidziano w nim też pięć dodatkowych tarasów na dachach dwóch trzonów budynku. Funkcje tarasów i galerii są zróżnicowane: znajdziemy na nich strefę relaksu, największy został przeznaczony na restaurację na pierwszym piętrze, a najwyższy natomiast znajdzie swoje zastosowanie jako taras widokowy. We wnętrzy Olivia Prime wykorzystano naturalne materiały i roślinność, która zostanie powtórzona także na elementach fasady. Obok budynku powstanie dodatkowe patio, zielony plac z małą architekturą, kawiarniami i restauracjami.


Prime jest pierwszym budynkiem w Polsce z dostępnymi dla najemców i ich gości tarasami, loggiami oraz galeriami. Wszystko ma jeden cel: podniesienie satysfakcji pracowników. Udogodnieniem dla najemców będzie także przestronna restauracja o powierzchni ok. 1200 mkw., z dużym tarasem, na którym także można będzie spożywać posiłki – tłumaczy Maciej Kotarski, dyrektor wynajmu w Olivia Business Centre.


Nowoczesna trójszybowa fasada budynku, której zastosowanie znacząco zmniejszy wpływ warunków atmosferycznych na temperaturę w biurach, wpłynie na wykorzystanie klimatyzacji oraz ogrzewania w biurach, co obniży koszty eksploatacyjne biurowca. Budynek jest również dwuczłonowy. Prime A, który został oddany do użytku w sierpniu br., zostanie połączony z wznoszonym właśnie budynkiem Prime B. Cała inwestycja Olivia Prime mierzy wysokość 55 m, na które składa się 15 kondygnacji naziemnych. W trzonie A do wynajęcia jest dostępne 29 400 mkw. powierzchni.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz