Archicom logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoLC Corp S.A. logoFYI Commercial Consulting logoKontor logoNowy Styl Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoARTSERVIS sp. z o.o. logoCity Space logoTorus logoGTV Lighting logoAgrobex Sp. z o.o. logoEcho Investment logoAluprof S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoHAVRE Sp. z o.o. logoPodium Investment logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoOlivia Business Centre logoBusiness House logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoTétris Poland logoForbo Flooring Systems Polska logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoSpectra Development logoINTERBIURO logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Nowe w miejscu starych

Warszawski rynek biurowy wzbogaci się o kolejne wieżowce. Niektóre z nich powstają lub powstaną w miejscu wyburzonych budynków.

Warszawski rynek biurowy wzbogaci się o kolejne wieżowce. Niektóre z nich powstają lub powstaną w miejscu wyburzonych budynków. Tak jest w przypadku realizowanej inwestycji Q22, która znajduje się na terenie dawnego hotelu Mercure. Z kolei wieżowiec Ilmet, zlokalizowany przy rondzie ONZ, zastąpiony zostanie 188 metrowym biurowcem. Nowy budynek wyrośnie również na miejscu biurowca Kolmexu, znajdującego się przy ul. Grzybowskiej. Zburzony ma zostać także obiekt Universalu, położonego za Rotundą u zbiegu alei Jerozolimskich i Marszałkowskiej. Wiosną br. firma Commerz Real rozpocznie w tym miejscu realizację nowego budynku, który zaoferuje 28 000 mkw. powierzchni.

 

Według ekspertów z firmy Walter Herz, obecnie na terenie stolicy realizowanych jest ok. 700 000 mkw. biur. W 2016 r. na warszawskim rynku biurowym ma pojawić się więcej powierzchni niż w rok wcześniej. Na br. planowane jest oddanie ok. 30 budynków biurowych. 

 

Q22 realizowany jest w biznesowym centrum Warszawy, przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II oraz ul. Grzybowskiej. Zaoferuje przeszło 50 000 mkw. powierzchni biurowej. Parter budynku będzie zajmować reprezentacyjne przeszklone lobby, natomiast na piętrach od 2. do 14., a także od 18. do 39. znajdą się lokale biurowe. Pozostała część, czyli poziomy 14-17, przeznaczono na funkcje specjalne tj. m.in. centrum konferencyjne, klub fitness czy restauracje. W pięciokondygnacyjnym parkingu podziemnym użytkownicy Q22 będą mogli korzystać z 348 miejsc. Obiekt uzyskał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent, z wynikiem 79,1 proc., który jest jednym z najwyższych w tej kategorii wyników w Polsce. Projekt budynku przygotowała pracownia architektoniczna Kuryłowicz & Associates we współpracy z Buro Happold Polska. Inwestorem i deweloperem budynku jest Echo Investment.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra