Business House logoOmnitech Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoLC Corp S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoGhelamco Poland logoAgrobex Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCity Space logoSchüco International Polska logoLobos Nieruchomości logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPorto Office B Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoHAVRE Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGłówka Pracuje logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCity Office logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKart Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoTétris Poland logoINTERBIURO logoTorus logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoOlivia Business Centre logoFYI Commercial Consulting logoCOTEX Office Centre logoNowy Styl Group logoUNIMOR Development S.A. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoCHB14 logoGTV Lighting logoSpectra Development logoEcho Investment logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Nowe w miejscu starych

Warszawski rynek biurowy wzbogaci się o kolejne wieżowce. Niektóre z nich powstają lub powstaną w miejscu wyburzonych budynków.

Warszawski rynek biurowy wzbogaci się o kolejne wieżowce. Niektóre z nich powstają lub powstaną w miejscu wyburzonych budynków. Tak jest w przypadku realizowanej inwestycji Q22, która znajduje się na terenie dawnego hotelu Mercure. Z kolei wieżowiec Ilmet, zlokalizowany przy rondzie ONZ, zastąpiony zostanie 188 metrowym biurowcem. Nowy budynek wyrośnie również na miejscu biurowca Kolmexu, znajdującego się przy ul. Grzybowskiej. Zburzony ma zostać także obiekt Universalu, położonego za Rotundą u zbiegu alei Jerozolimskich i Marszałkowskiej. Wiosną br. firma Commerz Real rozpocznie w tym miejscu realizację nowego budynku, który zaoferuje 28 000 mkw. powierzchni.

 

Według ekspertów z firmy Walter Herz, obecnie na terenie stolicy realizowanych jest ok. 700 000 mkw. biur. W 2016 r. na warszawskim rynku biurowym ma pojawić się więcej powierzchni niż w rok wcześniej. Na br. planowane jest oddanie ok. 30 budynków biurowych. 

 

Q22 realizowany jest w biznesowym centrum Warszawy, przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II oraz ul. Grzybowskiej. Zaoferuje przeszło 50 000 mkw. powierzchni biurowej. Parter budynku będzie zajmować reprezentacyjne przeszklone lobby, natomiast na piętrach od 2. do 14., a także od 18. do 39. znajdą się lokale biurowe. Pozostała część, czyli poziomy 14-17, przeznaczono na funkcje specjalne tj. m.in. centrum konferencyjne, klub fitness czy restauracje. W pięciokondygnacyjnym parkingu podziemnym użytkownicy Q22 będą mogli korzystać z 348 miejsc. Obiekt uzyskał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent, z wynikiem 79,1 proc., który jest jednym z najwyższych w tej kategorii wyników w Polsce. Projekt budynku przygotowała pracownia architektoniczna Kuryłowicz & Associates we współpracy z Buro Happold Polska. Inwestorem i deweloperem budynku jest Echo Investment.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra