PRO-INVEST S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoALLCON INVESTMENT logoArchicom logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoINTERBIURO logoWOMAK HOLDING logoCHB14 logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoTorus logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPorto Office B Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoPartner Capital Group logoUNIMOR Development S.A. logoKart Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoAluprof S.A. logoLobos Nieruchomości logoBREMA Sp. z.o.o. logoDorbud S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoHexagon logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoNowy Styl Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTriGranit Corporation logoEcho Investment logoBusiness House logoHAVRE Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoSchüco International Polska logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoCity Space logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Nowe w miejscu starych

Warszawski rynek biurowy wzbogaci się o kolejne wieżowce. Niektóre z nich powstają lub powstaną w miejscu wyburzonych budynków.

Warszawski rynek biurowy wzbogaci się o kolejne wieżowce. Niektóre z nich powstają lub powstaną w miejscu wyburzonych budynków. Tak jest w przypadku realizowanej inwestycji Q22, która znajduje się na terenie dawnego hotelu Mercure. Z kolei wieżowiec Ilmet, zlokalizowany przy rondzie ONZ, zastąpiony zostanie 188 metrowym biurowcem. Nowy budynek wyrośnie również na miejscu biurowca Kolmexu, znajdującego się przy ul. Grzybowskiej. Zburzony ma zostać także obiekt Universalu, położonego za Rotundą u zbiegu alei Jerozolimskich i Marszałkowskiej. Wiosną br. firma Commerz Real rozpocznie w tym miejscu realizację nowego budynku, który zaoferuje 28 000 mkw. powierzchni.

 

Według ekspertów z firmy Walter Herz, obecnie na terenie stolicy realizowanych jest ok. 700 000 mkw. biur. W 2016 r. na warszawskim rynku biurowym ma pojawić się więcej powierzchni niż w rok wcześniej. Na br. planowane jest oddanie ok. 30 budynków biurowych. 

 

Q22 realizowany jest w biznesowym centrum Warszawy, przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II oraz ul. Grzybowskiej. Zaoferuje przeszło 50 000 mkw. powierzchni biurowej. Parter budynku będzie zajmować reprezentacyjne przeszklone lobby, natomiast na piętrach od 2. do 14., a także od 18. do 39. znajdą się lokale biurowe. Pozostała część, czyli poziomy 14-17, przeznaczono na funkcje specjalne tj. m.in. centrum konferencyjne, klub fitness czy restauracje. W pięciokondygnacyjnym parkingu podziemnym użytkownicy Q22 będą mogli korzystać z 348 miejsc. Obiekt uzyskał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent, z wynikiem 79,1 proc., który jest jednym z najwyższych w tej kategorii wyników w Polsce. Projekt budynku przygotowała pracownia architektoniczna Kuryłowicz & Associates we współpracy z Buro Happold Polska. Inwestorem i deweloperem budynku jest Echo Investment.

 

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra