Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoAluprof S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoGTV Lighting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoKart Sp. z o.o. logoPodium Investment logoTétris Poland logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoINTER-BUD logoPorto Office A Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoFYI Commercial Consulting logoAgrobex Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoHAVRE Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoSpectra Development logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoCOTEX Office Centre logoBusiness House logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTorus logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCity Space logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTERBIURO logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoUNIMOR Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Xcity Investment szuka inwestorów

Spółka Xcity Investment zdecydowała się na przedłużenie zaproszenia dotyczącego udziału w postępowaniu, które ma wyłonić inwestorów dla 15 projektów deweloperskich.

Spółka Xcity Investment zdecydowała się na przedłużenie zaproszenia dotyczącego udziału w postępowaniu, które ma wyłonić inwestorów dla 15 projektów deweloperskich. Memoranda informacyjne w tej sprawie mają być wydawane do końca czerwca br. Przedłużyliśmy termin wydawania memorandów w związku z dużym zainteresowaniem i prośbami inwestorów. Projekty będą również zaprezentowane podczas międzynarodowych targów nieruchomości MIPIM w Cannes, które odbywają się w marcu. To lokalizacje z bardzo dużym potencjałem komercyjnym, dlatego spodziewam się, że wzbudzą zainteresowanie i przyciągną jeszcze więcej deweloperów – powiedział Maciej K. Król, prezes Xcity Investment.

 

Zaproszenia dotyczą 5 projektów znajdujących się w Warszawie i Katowicach, a także 10 inwestycji w mniejszych miastach: Bielsku-Białej, Chorzowie, Elblągu, Kłodzku, Kole, Koszalinie, Kutnie, Łowiczu, Oleśnicy oraz Skarżysku-Kamiennej. Całkowita szacowana powierzchnia wszystkich inwestycji wynosi 250 000 mkw. 

 

Na terenie stolicy Xcity szuka inwestorów dla czterech projektów. Jednym z nich jest inwestycja Centralna Park, w ramach której na 2 ha terenu powstanie zabudowa łącząca  funkcje biurową, handlowo-usługową i hotelową. Drugi projekt to Aleje Jerozolimskie 140,  który znajdzie się w pobliżu budowanego z HB Reavis dworca Warszawa Zachodnia i kompleksu West Station. Według planów, w tej inwestycji będzie przeważać funkcja biurowa. Trzecim projektem jest Szczęśliwicka 62 – budynki mieszkaniowe z usługami w parterach. Ostatnia z warszawskich inwestycji znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP Warszawa Włochy. W jej ramach powstanie obiekt handlowo-usługowo-biurowy, który połączony zostanie z nowym dworcem kolejowym.

 

Z kolei w Katowicach Xcity poszukuje inwestorów do projektu zaplanowanego na Placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej, przy dworcu PKP Katowice Osobowa. Powstanie tu budynek handlowo-usługowy. Mniejsze inwestycje, na które ogłoszono wspólne postępowanie, dotyczą zagospodarowania nieruchomości zlokalizowanych w sąsiedztwie dworców kolejowych i przewidziane są tam parki handlowe.

 

Wstępnie analizujemy co może znaleźć się na danej nieruchomości i pokazujemy swoją propozycję. W drodze postępowania zostanie wyłoniony inwestor, którego koncepcja finalnie zostanie zrealizowana – mówi Maciej K. Król. Mamy dostęp do bardzo atrakcyjnych nieruchomości na terenie całej Polski. Stanowią one wartość nie tylko dla potencjalnych inwestorów, ale co więcej mają bardzo duży wpływ na funkcjonowanie miast. Dlatego zależy nam, by tworzona przez nas przestrzeń była zrównoważona i odpowiadała na potrzeby mieszkańców.
 


0.0
Tagi: PKP S.A.
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra