ReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoEcho Investment logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCHB14 logoFYI Commercial Consulting logoUNIMOR Development S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoHAVRE Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoBusiness House logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoWOMAK HOLDING logoArchicom logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTriGranit Corporation logoHexagon logoPartner Capital Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoSchüco International Polska logoTorus logoCity Space logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPorto Office B Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoGhelamco Poland logoALLCON INVESTMENT logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoAluprof S.A. logoKart Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoDorbud S.A. logoINTERBIURO logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Xcity Investment szuka inwestorów

Spółka Xcity Investment zdecydowała się na przedłużenie zaproszenia dotyczącego udziału w postępowaniu, które ma wyłonić inwestorów dla 15 projektów deweloperskich.

Spółka Xcity Investment zdecydowała się na przedłużenie zaproszenia dotyczącego udziału w postępowaniu, które ma wyłonić inwestorów dla 15 projektów deweloperskich. Memoranda informacyjne w tej sprawie mają być wydawane do końca czerwca br. Przedłużyliśmy termin wydawania memorandów w związku z dużym zainteresowaniem i prośbami inwestorów. Projekty będą również zaprezentowane podczas międzynarodowych targów nieruchomości MIPIM w Cannes, które odbywają się w marcu. To lokalizacje z bardzo dużym potencjałem komercyjnym, dlatego spodziewam się, że wzbudzą zainteresowanie i przyciągną jeszcze więcej deweloperów – powiedział Maciej K. Król, prezes Xcity Investment.

 

Zaproszenia dotyczą 5 projektów znajdujących się w Warszawie i Katowicach, a także 10 inwestycji w mniejszych miastach: Bielsku-Białej, Chorzowie, Elblągu, Kłodzku, Kole, Koszalinie, Kutnie, Łowiczu, Oleśnicy oraz Skarżysku-Kamiennej. Całkowita szacowana powierzchnia wszystkich inwestycji wynosi 250 000 mkw. 

 

Na terenie stolicy Xcity szuka inwestorów dla czterech projektów. Jednym z nich jest inwestycja Centralna Park, w ramach której na 2 ha terenu powstanie zabudowa łącząca  funkcje biurową, handlowo-usługową i hotelową. Drugi projekt to Aleje Jerozolimskie 140,  który znajdzie się w pobliżu budowanego z HB Reavis dworca Warszawa Zachodnia i kompleksu West Station. Według planów, w tej inwestycji będzie przeważać funkcja biurowa. Trzecim projektem jest Szczęśliwicka 62 – budynki mieszkaniowe z usługami w parterach. Ostatnia z warszawskich inwestycji znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP Warszawa Włochy. W jej ramach powstanie obiekt handlowo-usługowo-biurowy, który połączony zostanie z nowym dworcem kolejowym.

 

Z kolei w Katowicach Xcity poszukuje inwestorów do projektu zaplanowanego na Placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej, przy dworcu PKP Katowice Osobowa. Powstanie tu budynek handlowo-usługowy. Mniejsze inwestycje, na które ogłoszono wspólne postępowanie, dotyczą zagospodarowania nieruchomości zlokalizowanych w sąsiedztwie dworców kolejowych i przewidziane są tam parki handlowe.

 

Wstępnie analizujemy co może znaleźć się na danej nieruchomości i pokazujemy swoją propozycję. W drodze postępowania zostanie wyłoniony inwestor, którego koncepcja finalnie zostanie zrealizowana – mówi Maciej K. Król. Mamy dostęp do bardzo atrakcyjnych nieruchomości na terenie całej Polski. Stanowią one wartość nie tylko dla potencjalnych inwestorów, ale co więcej mają bardzo duży wpływ na funkcjonowanie miast. Dlatego zależy nam, by tworzona przez nas przestrzeń była zrównoważona i odpowiadała na potrzeby mieszkańców.
 

Tagi: PKP S.A.
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra