Interbiuro - duży

EKO BREEAM In-Use dla Warsaw Trade Tower

Warsaw Trade Tower
Warsaw Trade Tower
Warszawski biurowiec wybudowany pod koniec lat 90. uzyskał certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Very Good w kategorii Asset Performance.

Warszawski biurowiec wybudowany pod koniec lat 90. uzyskał certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Very Good w kategorii Asset Performance. Certyfikat potwierdza wysoki standard budynku, zastosowanie nowoczesnych technologii, a także bardzo dobrą wieloletnią politykę zarządzania obiektem. Pomimo swojego wieku WTT uzyskało bardzo dobrą ocenę – nieczęsto spotyka się budynki utrzymane w tak dobrym stanie z systematyczną dbałością o jego utrzymanie i spełnienie wymagań środowiskowych – mówi Karolina Michalak, project manager, LEED AP, z firmy Sentient odpowiedzialnej za przeprowadzenie certyfikacji.

 

WTT poddano wielokryteriowej ocenie w zakresie funkcjonowania budynku w jego otoczeniu. Dzięki dobrym notom w ośmiu branych pod uwagę kategoriach obiekt uzyskał poziom Very Good z oceną 63,1 proc. Punktacja ta wynikała m.in. z funkcjonalnego projektu architektonicznego czy dobremu dostępowi do komunikacji miejskiej.

 

Warsaw Trade Tower jest przykładem klasycznej, bardzo dobrze zaprojektowanej i wykonanej architektury. To udowadnia przyznany obiektowi certyfikat BREEAM In-Use, który stanowi również niezależne potwierdzenie jakości zarządzania i efektywności operacyjnej obiektu. Dodatkowo pozwala najemcom na wywiązanie się z zobowiązań środowiskowych zapisanych w ich strategiach społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest to szczególnie istotne dla dużych najemców, których międzynarodowe procedury zobowiązują do postaw proekologicznych – powiedziała Izabela Kapil, Vice President Portfolio Management – Europe w firmie HEITMAN, która pełni rolę Asset Managera WTT.

 

208-metrowy wieżowiec Warsaw Trade Tower znajduje się u zbiegu ulic Towarowej i Chłodnej. Projekt budynku powstał w pracowniach architektonicznych Wyszyński, Majewski, Hermanowicz i RTKL. Obiekt oferuje ponad 42 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A rozmieszczonej na 39 piętrach. Do dyspozycji najemców oddano łącznie 473 miejsc parkingowych na podziemnym i naziemnym parkingu. Biurowiec jest siedzibą takich firm, jak m.in.MSD, Mattel, Altkom, Grupa Azoty, American Express, BP i Dago.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra