Omnitech Sp. z o.o. logoEcho Investment logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTERBIURO logoCity Space logoCHB14 logoSpectra Development logoHAVRE Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoOlivia Business Centre logoLC Corp S.A. logoKart Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoDorbud S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoArchicom logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoBusiness House logoKwiaty dla biura logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoFYI Commercial Consulting logoSchüco International Polska logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoLobos Nieruchomości logoUNIMOR Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoOnyx Business Point logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoTorus logoAluprof S.A. logoGhelamco Poland logoCOTEX Office Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPartner Capital Group logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Znamy wstępne koncepcje inwestycji firmy Ghelamco przy pl. Grzybowskim

Wstępna koncepcja projektu przy pl. Grzybowskim 12/16
Wstępna koncepcja projektu przy pl. Grzybowskim 12/16
Firma Ghelamco Poland zaprezentowała wstępne koncepcje projektu, który powstanie przy pl. Grzybowskim 12/16. Będzie to nowa siedziba Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce oraz Teatru Żydowskiego.

Firma Ghelamco Poland zaprezentowała wstępne koncepcje projektu, który powstanie przy pl. Grzybowskim 12/16. Będzie to nowa siedziba Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów (TSKŻ) w Polsce oraz Teatru Żydowskiego. Budynek powstanie w miejscu istniejącego obiektu. Obecny budynek służył nam przez blisko 50 lat. W 2010 r. m.in. ze względu na jego poziom wyeksploatowania podjęliśmy decyzję o znalezieniu inwestora strategicznego, który pomógłby nam podnieść jakość powierzchni wykorzystywanej na nasze cele statutowe i dostosować ją do współczesnych standardów. Wtedy też nawiązaliśmy współpracę z firmą Ghelamco, która nie tylko doradziła nam, jak można zagospodarować działkę, tak aby dalej na niej mógł działać i Teatr oraz TSKŻ i powiązane z nami organizacje żydowskie – mówi Artur Hoffman, przewodniczący zarządu głównego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce.

 

Pod koniec października 2015 r. firma Ghelamco Poland sfinalizowała zakup gruntu od Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce i stała się właścicielem obiektu przy pl. Grzybowskim. Budynek ten nie został objęty ochroną konserwatorską oraz nie widnieje w Rejestrze Zabytków. Po uzgodnieniach z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, m.st. Warszawa zgodziło się na jego rozbiórkę. Jednocześnie firma Ghelamco Poland wykonała obowiązkowe przeglądy budynkowe i zleciła brakujące ekspertyzy w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego, stanu technicznego i instalacji elektrycznych w części obiektu zajmowanej przez Teatr Żydowski. Jak wynika z przeprowadzonych opinii oraz ekspertyz, istnieje znaczne zagrożenie pożarowe oraz niedopuszczalny przepisami stan techniczny i instalacji. W rezultacie Ghelamco Poland wezwał teatr do bezzwłocznego zaprzestania działalności.

 

Prace nad ostatecznym projektem architektonicznym nowego budynku przy pl. Grzybowskim nadal są prowadzone, a firma Ghelamco Poland będzie ubiegać się o zdobycie decyzji dotyczącą warunków zabudowy. Deweloper jako inwestor w całości pokryje koszt budowy nowej siedziby TSKŻ i Teatru Żydowskiego, która wyniesie 63 mln zł. W inwestycji znajdzie się łącznie 6500 mkw. powierzchni.

 

Tagi: Ghelamco
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra