Tętnowski Development Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoCHB14 logoLC Corp S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoPartner Capital Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoSpectra Development logoDorbud S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoTorus logoEcho Investment logoHAVRE Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoArchicom logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCOTEX Office Centre logoOnyx Business Point logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPRO-INVEST S.A. logoCity Space logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoFYI Commercial Consulting logoLobos Nieruchomości logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoKwiaty dla biura logoOmnitech Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoBusiness House logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoOlivia Business Centre logoKart Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Inwestycja biurowa koło dworca Poznań Główny coraz bliżej

Jeden z wariantów projektu fasady budynku dworca Poznań Główny
Jeden z wariantów projektu fasady budynku dworca Poznań Główny
Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek dotyczący utworzenia przez PKP SA oraz Trios Dutch Holdings (należącego do Grupy TPG) nowej spółki, która wybuduje kompleks biurowo-hotelowy na terenie dworca kolejowego Poznań Główny.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek dotyczący utworzenia przez PKP SA oraz Trios Dutch Holdings (należącego do Grupy TPG) nowej spółki, która będzie odpowiedzialna za realizację kompleksu biurowo-hotelowego na terenie dworca kolejowego Poznań Główny. Warto dodać, iż Grupa TPG jest zaangażowana w ten projekt po sfinalizowaniu w grudniu ubiegłego roku przejęcia przez podmiot należący do Grupy – fundusz inwestycyjny TPG Real Estate – firmy TriGranit, czyli współinwestora inwestycji mającej na celu zagospodarowanie starego dworca kolejowego Poznań Główny. Przedsięwzięcie to jest już ostatnim etapem projektu deweloperskiego, który rozpoczął się w 2011 r. Inwestycja obejmie obecny budynek dworca kolejowego, a także znajdujący się bezpośrednio za nim teren pomiędzy układem torowym. Projekt zakłada powstanie zabudowy biurowej oraz hotelu wraz z funkcją handlowo-usługową. Planowane zakończenie realizacji przedsięwzięcia o powierzchni komercyjnej 46 000 mkw., którego wartość wynosi 96 mln euro, zaplanowano na rok 2020. 

 

Zobacz więcej: Poznań Główny w nowej odsłonie

 

Grupa TPG, w której skład wchodzi Trios Dutch Holdings działa w zakresie zarządzania funduszami inwestycyjnymi, w tym w zakresie inwestycji kapitałowych, budowy, nabywania i najmu nieruchomości w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.
 

Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra