INTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoPorto Office A Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoTétris Poland logoKwiaty dla biura logoGTV Lighting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKart Sp. z o.o. logoBusiness House logoPodium Investment logoSpectra Development logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoNowy Styl Group logoAluprof S.A. logoFYI Commercial Consulting logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoTorus logoCity Space logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Inwestycja biurowa koło dworca Poznań Główny coraz bliżej

Jeden z wariantów projektu fasady budynku dworca Poznań Główny
Jeden z wariantów projektu fasady budynku dworca Poznań Główny
Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek dotyczący utworzenia przez PKP SA oraz Trios Dutch Holdings (należącego do Grupy TPG) nowej spółki, która wybuduje kompleks biurowo-hotelowy na terenie dworca kolejowego Poznań Główny.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek dotyczący utworzenia przez PKP SA oraz Trios Dutch Holdings (należącego do Grupy TPG) nowej spółki, która będzie odpowiedzialna za realizację kompleksu biurowo-hotelowego na terenie dworca kolejowego Poznań Główny. Warto dodać, iż Grupa TPG jest zaangażowana w ten projekt po sfinalizowaniu w grudniu ubiegłego roku przejęcia przez podmiot należący do Grupy – fundusz inwestycyjny TPG Real Estate – firmy TriGranit, czyli współinwestora inwestycji mającej na celu zagospodarowanie starego dworca kolejowego Poznań Główny. Przedsięwzięcie to jest już ostatnim etapem projektu deweloperskiego, który rozpoczął się w 2011 r. Inwestycja obejmie obecny budynek dworca kolejowego, a także znajdujący się bezpośrednio za nim teren pomiędzy układem torowym. Projekt zakłada powstanie zabudowy biurowej oraz hotelu wraz z funkcją handlowo-usługową. Planowane zakończenie realizacji przedsięwzięcia o powierzchni komercyjnej 46 000 mkw., którego wartość wynosi 96 mln euro, zaplanowano na rok 2020. 

 

Zobacz więcej: Poznań Główny w nowej odsłonie

 

Grupa TPG, w której skład wchodzi Trios Dutch Holdings działa w zakresie zarządzania funduszami inwestycyjnymi, w tym w zakresie inwestycji kapitałowych, budowy, nabywania i najmu nieruchomości w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra