Przedsiębiorstwo Budowlane START logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoTétris Poland logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoFYI Commercial Consulting logoAluprof S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTERBIURO logoKontor logoTorus logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBusiness House logoPodium Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCOTEX Office Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGTV Lighting logoARTSERVIS sp. z o.o. logoEcho Investment logoGhelamco Poland logoLC Corp S.A. logoSpectra Development logoAgrobex Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArchicom logoCity Space logoINTER-BUD logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoHAVRE Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoOlivia Business Centre logoNowy Styl Group logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoDEVCO Sp. z.o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Inwestycja biurowa koło dworca Poznań Główny coraz bliżej

Jeden z wariantów projektu fasady budynku dworca Poznań Główny
Jeden z wariantów projektu fasady budynku dworca Poznań Główny
Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek dotyczący utworzenia przez PKP SA oraz Trios Dutch Holdings (należącego do Grupy TPG) nowej spółki, która wybuduje kompleks biurowo-hotelowy na terenie dworca kolejowego Poznań Główny.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek dotyczący utworzenia przez PKP SA oraz Trios Dutch Holdings (należącego do Grupy TPG) nowej spółki, która będzie odpowiedzialna za realizację kompleksu biurowo-hotelowego na terenie dworca kolejowego Poznań Główny. Warto dodać, iż Grupa TPG jest zaangażowana w ten projekt po sfinalizowaniu w grudniu ubiegłego roku przejęcia przez podmiot należący do Grupy – fundusz inwestycyjny TPG Real Estate – firmy TriGranit, czyli współinwestora inwestycji mającej na celu zagospodarowanie starego dworca kolejowego Poznań Główny. Przedsięwzięcie to jest już ostatnim etapem projektu deweloperskiego, który rozpoczął się w 2011 r. Inwestycja obejmie obecny budynek dworca kolejowego, a także znajdujący się bezpośrednio za nim teren pomiędzy układem torowym. Projekt zakłada powstanie zabudowy biurowej oraz hotelu wraz z funkcją handlowo-usługową. Planowane zakończenie realizacji przedsięwzięcia o powierzchni komercyjnej 46 000 mkw., którego wartość wynosi 96 mln euro, zaplanowano na rok 2020. 

 

Zobacz więcej: Poznań Główny w nowej odsłonie

 

Grupa TPG, w której skład wchodzi Trios Dutch Holdings działa w zakresie zarządzania funduszami inwestycyjnymi, w tym w zakresie inwestycji kapitałowych, budowy, nabywania i najmu nieruchomości w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra