City Office logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoGłówka Pracuje logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTERBIURO logoLobos Nieruchomości logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAgrobex Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoSpectra Development logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOlivia Business Centre logoPRO-INVEST S.A. logoCity Space logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCHB14 logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoArchicom logoKart Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoOnyx Business Point logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoGTV Lighting logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCOTEX Office Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoEcho Investment logoFYI Commercial Consulting logoHAVRE Sp. z o.o. logoTorus logoUNIMOR Development S.A. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoBusiness House logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Inwestycja biurowa koło dworca Poznań Główny coraz bliżej

Jeden z wariantów projektu fasady budynku dworca Poznań Główny
Jeden z wariantów projektu fasady budynku dworca Poznań Główny
Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek dotyczący utworzenia przez PKP SA oraz Trios Dutch Holdings (należącego do Grupy TPG) nowej spółki, która wybuduje kompleks biurowo-hotelowy na terenie dworca kolejowego Poznań Główny.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek dotyczący utworzenia przez PKP SA oraz Trios Dutch Holdings (należącego do Grupy TPG) nowej spółki, która będzie odpowiedzialna za realizację kompleksu biurowo-hotelowego na terenie dworca kolejowego Poznań Główny. Warto dodać, iż Grupa TPG jest zaangażowana w ten projekt po sfinalizowaniu w grudniu ubiegłego roku przejęcia przez podmiot należący do Grupy – fundusz inwestycyjny TPG Real Estate – firmy TriGranit, czyli współinwestora inwestycji mającej na celu zagospodarowanie starego dworca kolejowego Poznań Główny. Przedsięwzięcie to jest już ostatnim etapem projektu deweloperskiego, który rozpoczął się w 2011 r. Inwestycja obejmie obecny budynek dworca kolejowego, a także znajdujący się bezpośrednio za nim teren pomiędzy układem torowym. Projekt zakłada powstanie zabudowy biurowej oraz hotelu wraz z funkcją handlowo-usługową. Planowane zakończenie realizacji przedsięwzięcia o powierzchni komercyjnej 46 000 mkw., którego wartość wynosi 96 mln euro, zaplanowano na rok 2020. 

 

Zobacz więcej: Poznań Główny w nowej odsłonie

 

Grupa TPG, w której skład wchodzi Trios Dutch Holdings działa w zakresie zarządzania funduszami inwestycyjnymi, w tym w zakresie inwestycji kapitałowych, budowy, nabywania i najmu nieruchomości w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.
 

Napisz pierwszy komentarz
mantra