Giant

Ważny etap dla Bonarka for Business

|
Bonarka for Business, wizualizacja
Wizualizacja Bonarka for Business
Jeden z najpopularniejszych kompleksów biurowych w Krakowie, Bonarka for Business, wkroczył właśnie w ważny etap realizacji projektu. Budynek H, będący ósmym elementem należącym do B4B, osiągnął najwyższy punkt konstrukcji.

Od początku 2018 r. trwały prace budowlane przy konstrukcji biurowca klasy A o powierzchni 10 000 mkw. Postępy robót trwających równolegle oraz posuwające się prace wskazują, że biurowiec zostanie oddany do użytku prawdopodobnie w drugim kwartale 2019 r. Na obecnym etapie realizacji otrzymał już certyfikat BREEAM z oceną bardzo dobrą. W przyszłości budynek zostanie połączony z przygotowanym do realizacji biurowcem I.


Ukończenie konstrukcji nowego budynku to krok na drodze realizacji naszego celu, którym jest przygotowanie dla krakowskiego rynku biurowego kolejnych obiektów klasy A. W 2018 r. aktywność najemców w Polsce utrzymywała się na wysokim poziomie; po bardzo dobrym początku roku wskaźnik niewynajętej powierzchni na koniec drugiego kwartału 2018 r. wyniósł w Krakowie 9 proc. Dlatego głęboko wierzymy w dalszy rozwój w stolicy Małopolski i kontynuujemy rozbudowę kompleksu B4B, realizując kolejne dwa biurowce – mówi Beata Kokeli, dyrektor ds. zarządzania aktywami i dyrektor zarządzająca TriGranit Polska.


W przygotowaniu są ostatnie etapy budowy kompleksu, którymi jest wzniesienie biurowców I oraz J. Powierzchnia każdego z nich będzie wynosić 10 000 mkw., a rozpoczęcie prac zaplanowano na lata 2019 oraz 2020. Łączna powierzchnia  tego flagowego kompleksu spółki TriGranit będzie wynosiła ok. 95 000 mkw. powierzchni.


Korzystne uwarunkowania gospodarcze oraz aktywny rynek najmu w Polsce spowodowały, że spółka TriGranit zdecydowała się na realizację kolejnej inwestycji Katowicach. Powierzchnia kompleksu biurowego Silesia for Business będzie wynosiła 40 000 mkw. Jego budowa rozpocznie się w przyszłym roku. Jednocześnie w Bukareszcie spółka buduje kompleks biurowy Millenium Gardens, którego rozmiary sięgną 37 000 mkw. Te prace oraz plany realizacji powodują, że powierzchnia biurowa oferowana przez spółkę TriGranit wyniesie ponad 107 000 mkw. i będzie rozlokowana w trzech krajach Europy Środkowo-Wschodniej.


0.0
Napisz pierwszy komentarz