FYI Commercial Consulting logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoBREMA Sp. z.o.o. logoSawig Invest Group logoNowy Styl Group logoCity Space logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKart Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoCOTEX Office Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoTriGranit Corporation logoUNIMOR Development S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoEcho Investment logoArchicom logoHexagon logoPRO-INVEST S.A. logoBusiness House logoALLCON INVESTMENT logoAgrobex Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoSchüco International Polska logoLobos Nieruchomości logoDorbud S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCHB14 logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoPartner Capital Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAluprof S.A. logoTorus logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAWIM Grupa Inwestycyjna logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Grupa HB Reavis podsumowuje ubiegły rok

Postępu 14 - jeden z projektów, który został ukończony w 2015 r.
Postępu 14 - jeden z projektów, który został ukończony w 2015 r.
Grupa HB Reavis odnotowała w ubiegłym roku bardzo dobre wyniki finansowe i operacyjne, które są rezultatem m.in. rekordowych osiągnięć w zakresie najmu oraz realizacji zgodnie z założeniami nowych projektów.

Grupa HB Reavis odnotowała w ubiegłym roku bardzo dobre wyniki finansowe i operacyjne, które są rezultatem m.in. rekordowych osiągnięć w zakresie wynajmu powierzchni. Firma w 2015 r. zawarła umowy najmu na niemal 200 000 mkw. powierzchni GLA – o 43 proc. więcej niż rok wcześniej. Tak dobre ubiegłoroczne wyniki Grupa zawdzięcza również realizacji zgodnie z założeniami nowych projektów. W 2015 r. HB Reavis ukończyło 4 inwestycje biurowe znajdujące się w trzech stolicach europejskich – w Warszawie, Pradze i Bratysławie. Z kolei pod koniec ubiegłego roku firma realizowała 7 projekty biurowe, a także jeden handlowy, o docelowej wartości deweloperskiej brutto (GDV) ponad 1 mld euro.

 

Wysiłek całego zespołu przełożył się na najlepszy wynik finansowy w historii Grupy HB Reavis. Wierzę, że te rezultaty potwierdzają skuteczność naszej strategii. Zainwestowaliśmy wiele pracy w zróżnicowanie naszych projektów i stworzenie przestrzeni biurowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb naszych klientów – komentuje Pavel Trenka, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Grupy HB Reavis. W zeszłym roku 66 nowych klientów wraz z ok. 15 000 pracowników zdecydowało się rozwijać działalność swoich firm w naszych obiektach. To dla nas duży zaszczyt być dla nich partnerem, ale również ogromna odpowiedzialność, żeby zapewnić ich biznesowi i pracownikom możliwość rozwijania się w naszych przestrzeniach – dodaje. 

 

Wśród istotnych osiągnięć w zakresie najmu Grupy w 2015 r. warto wspomnieć o podpisaniu umowy, w ramach której firma SAP wynajęła 27 322 mkw. powierzchni z opcją dalszej ekspansji w kompleksie Metronom Business Center w Pradze. Co ciekawe jest to największa umowa najmu w historii HB Reavis. Z kolei największą umową Grupy podpisaną na rodzimym rynku jest wynajem przez PZU 19 226 mkw. przestrzeni w warszawskim biurowcu Konstruktorska Business Center, która również została zawarta w 2015 r. Do najważniejszych ukończonych realizacji należy natomiast zaliczyć zakończenie budowy obiektu biurowego Postępu 14, budynku C w warszawskim kompleksie Gdański Business Center, a także inwestycji Metronom Business Center w Pradze i budynku A projektu Twin City w Bratysławie.

 

Pomimo swoistej niepewności co do sytuacji rynkowej w Wielkiej Brytanii i w Polsce, spodziewamy się, że pozostałe rynki przyniosą nam dywersyfikację i pomyślne perspektywy. Aby zwiększyć nasz zasięg geograficzny, przeprowadziliśmy analizę strategiczną możliwych opcji ekspansji. Liczymy na to, że w nadchodzącym roku uda nam się dodać do naszego portfolio kolejny rynek. Ponadto planujemy rozpoczęcie trzech dużych i prestiżowych inwestycji w 2016 r. – najwyższej klasy wysokościowca w centrum Warszawy, projektu „miasta w mieście“ w Budapeszcie oraz centrum handlowego Nivy Mall w Bratysławie – dodaje Pavel Trenka.
 

Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra