Przesterzenie biurowe na sprzedaż i wynajem

Grupa HB Reavis podsumowuje ubiegły rok

Postępu 14 - jeden z projektów, który został ukończony w 2015 r.
Postępu 14 - jeden z projektów, który został ukończony w 2015 r.
Grupa HB Reavis odnotowała w ubiegłym roku bardzo dobre wyniki finansowe i operacyjne, które są rezultatem m.in. rekordowych osiągnięć w zakresie najmu oraz realizacji zgodnie z założeniami nowych projektów.

Grupa HB Reavis odnotowała w ubiegłym roku bardzo dobre wyniki finansowe i operacyjne, które są rezultatem m.in. rekordowych osiągnięć w zakresie wynajmu powierzchni. Firma w 2015 r. zawarła umowy najmu na niemal 200 000 mkw. powierzchni GLA – o 43 proc. więcej niż rok wcześniej. Tak dobre ubiegłoroczne wyniki Grupa zawdzięcza również realizacji zgodnie z założeniami nowych projektów. W 2015 r. HB Reavis ukończyło 4 inwestycje biurowe znajdujące się w trzech stolicach europejskich – w Warszawie, Pradze i Bratysławie. Z kolei pod koniec ubiegłego roku firma realizowała 7 projekty biurowe, a także jeden handlowy, o docelowej wartości deweloperskiej brutto (GDV) ponad 1 mld euro.

 

Wysiłek całego zespołu przełożył się na najlepszy wynik finansowy w historii Grupy HB Reavis. Wierzę, że te rezultaty potwierdzają skuteczność naszej strategii. Zainwestowaliśmy wiele pracy w zróżnicowanie naszych projektów i stworzenie przestrzeni biurowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb naszych klientów – komentuje Pavel Trenka, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Grupy HB Reavis. W zeszłym roku 66 nowych klientów wraz z ok. 15 000 pracowników zdecydowało się rozwijać działalność swoich firm w naszych obiektach. To dla nas duży zaszczyt być dla nich partnerem, ale również ogromna odpowiedzialność, żeby zapewnić ich biznesowi i pracownikom możliwość rozwijania się w naszych przestrzeniach – dodaje. 

 

Wśród istotnych osiągnięć w zakresie najmu Grupy w 2015 r. warto wspomnieć o podpisaniu umowy, w ramach której firma SAP wynajęła 27 322 mkw. powierzchni z opcją dalszej ekspansji w kompleksie Metronom Business Center w Pradze. Co ciekawe jest to największa umowa najmu w historii HB Reavis. Z kolei największą umową Grupy podpisaną na rodzimym rynku jest wynajem przez PZU 19 226 mkw. przestrzeni w warszawskim biurowcu Konstruktorska Business Center, która również została zawarta w 2015 r. Do najważniejszych ukończonych realizacji należy natomiast zaliczyć zakończenie budowy obiektu biurowego Postępu 14, budynku C w warszawskim kompleksie Gdański Business Center, a także inwestycji Metronom Business Center w Pradze i budynku A projektu Twin City w Bratysławie.

 

Pomimo swoistej niepewności co do sytuacji rynkowej w Wielkiej Brytanii i w Polsce, spodziewamy się, że pozostałe rynki przyniosą nam dywersyfikację i pomyślne perspektywy. Aby zwiększyć nasz zasięg geograficzny, przeprowadziliśmy analizę strategiczną możliwych opcji ekspansji. Liczymy na to, że w nadchodzącym roku uda nam się dodać do naszego portfolio kolejny rynek. Ponadto planujemy rozpoczęcie trzech dużych i prestiżowych inwestycji w 2016 r. – najwyższej klasy wysokościowca w centrum Warszawy, projektu „miasta w mieście“ w Budapeszcie oraz centrum handlowego Nivy Mall w Bratysławie – dodaje Pavel Trenka.
 


0.0
Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz