City Space logoTorus logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoKwiaty dla biura logoRIS Kotes logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoBusiness House logoUNIMOR Development S.A. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoARTSERVIS sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoTétris Poland logoPodium Investment logoSpectra Development logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoGTV Lighting logoVantage Development S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoNowy Styl Group logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoOlivia Business Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Savills w Krakowie

Biurowiec K1 (fot. materiały prasowe)
Biurowiec K1 (fot. materiały prasowe)
Biuro Savills rozpoczęło swoją działalność w krakowskim biurowcu K1 przy Al. Pokoju 1. Międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości otworzył tam swoją siedzibę 1 lipca br.

Krakowskie biuro jest czwartym oddziałem firmy w Polsce (siedziba główna firmy znajduje się w Warszawie, a pozostałe biura są we Wrocławiu i Poznaniu). Jego pierwszym pracownikiem został Carlos Panek Soares de Araújo, który będzie reprezentował zarówno właścicieli nieruchomości, jak i najemców. 

Rynek biurowy w Krakowie jest największym rynkiem regionalnym, oferującym ponad 800 000 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia. Jest też jednym z najbardziej dynamicznych rynków: od 2010 r. podaż powierzchni biurowej w mieście podwoiła się. W najbliższych latach Kraków nie tylko utrzyma wysokie tempo rozwoju, ale jeszcze je przyśpieszy przekraczając 1 000 000 mkw. powierzchni biurowej w 2017 r. Stąd moje przekonanie, że pozycja Krakowa jako lidera rynków regionalnych jest niezagrożona i miasto nadal będzie przyciągać najemców, deweloperów oraz inwestorów - twierdzi Tomasz Buras, dyrektor Zarządzający Savills w Polsce.

W Krakowie popyt na biurowce nadal przewyższa podaż, a wskaźnik pustostanów utrzymuje się na poziomie najniższym wśród rynków regionalnych (na koniec pierwszego kwartału wynosił 5,7 proc.).  Miasto głównie przyciąga najemców z branży IT oraz sektora BPO/SSC. Przykładem jest choćby to, że stolica Małopolski już od trzech lat zajmuje 9. pozycję w prestiżowym rankingu Tholons Top 100 Outsourcing Destinations, analizującego najlepsze lokalizacje branży BPO na świecie. Potencjał Krakowa stanowią także dobrze wykształceni pracownicy relatywnie niskie koszty zatrudnienia.

Savills jest spółką, która świadczy usługi doradcze w zakresie obrotu nieruchomościami. Jest ona notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych i posiada międzynarodową sieć ponad 700 biur. 

 


0.0
Tagi: Savills
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra