Assa Abloy

Kraków – komunikacja w czasie ŚDM

W Krakowie już wkrótce odbędą się Światowe Dni Młodzieży, które wpłyną na ruch drogowy miasta. Podajemy informacje MPK i ZIKiT dotyczące funkcjonowania komunikacji w tym czasie.

Zmiany w organizacji komunikacji miejskiej, w tym zreorganizowanie rozkładów MPK, nastąpią już 23 lipca i potrwają do 3 sierpnia. Poruszanie się po mieście ma być jednak ułatwione przez przygotowanie tras korytarzowych linii tramwajowych i autobusowych. Linie te będą łączyć odległe tereny w mieście i pojazdy będą kursowały z częstotliwością co ok. 3–5 minut.

 

Podczas Światowych Dni Młodzieży komunikacja miejska będzie kursować z większą częstotliwością niż zazwyczaj w okresie wakacyjnym. Wyznaczone zostaną dodatkowe buspasy, a do przewozu pasażerów przeznaczonych zostanie 250 tramwajów i 580 autobusów. Miasto, aby zachęcić mieszkańców do korzystania ze środków publicznego transportu, zaproponowało wprowadzenie biletu umożliwiającego przejazd przez 6 dni w cenie 15 zł. Bilet będzie obowiązywał w granicach miasta i na trasach aglomeracyjnych. Korzystać z niego można w dniach od 26 do 31 lipca. Poruszanie się po mieście ułatwić powinny zakończone remonty ulic (remonty nakładkowe przeprowadzono na 27 ulicach Krakowa.

 

Zobacz więcej: Krakowskie ulice do remontu

 

Informacje związane z ruchem drogowym w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie można znaleźć na stronie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (www.zikit.krakow.pl) w zakładce ŚDM 2016. Wśród dostępnych tam informacji jest chociażby wykaz ulic zamkniętych dla ruchu, a także tych, w których zostanie zmieniona organizacja ruchu. Dla mieszkańców, którzy chcieliby dowiedzieć się jaką wjazdówkę powinni posiadać, by móc swobodnie poruszać się po strefach dopuszczonych do ruchu udostępniona została także specjalna infolinia: 12 616 86 06.

 


0.0
Tagi: Kraków
Napisz pierwszy komentarz