Porto Office A Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoCOTEX Office Centre logoTorus logoHAVRE Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoVantage Development S.A. logoNowy Styl Group logoINTER-BUD logoCity Space logoAgrobex Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoArchicom logoBusiness House logoTétris Poland logoAluprof S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTERBIURO logoGhelamco Poland logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFYI Commercial Consulting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoLC Corp S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoKontor logoOlivia Business Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoEcho Investment logoPodium Investment logoForbo Flooring Systems Polska logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Flagowa inwestycja HB Reavis w nowych rękach

Wizualizacja 33 Central w Londynie
Wizualizacja 33 Central w Londynie
Projekt 33 Central został sprzedany amerykańskiemu bankowi Wells Fargo. Jest to jedna z największych transakcji zawartych w tym roku na londyńskim rynku nieruchomości.

Projekt 33 Central to pierwsza i flagowa inwestycja grupy deweloperskiej HB Reavis w Londynie. Jej sprzedaż stanowi na tamtejszym rynku jedną z największych transakcji w bieżącym roku na linii właściciel – najemca.

 

Decyzja Wells Fargo o wyborze na swoją siedzibę inwestycji zrealizowanej przez HB Reavis to dla nas ogromne wyróżnienie. Dowodzi ono, że przyjęta przez nas strategia, polegająca na realizacji wysokiej klasy, doskonale zaaranżowanej przestrzeni biznesowej przystosowanej do potrzeb i oczekiwań nie tylko przyszłych pracowników, ale również osób odwiedzających nasz budynek oraz okolicznych mieszkańców, sprawdza się w praktyce – powiedział Radim Rimanek, członek zarządu HB Reavis odpowiedzialny za działalność grupy w Wielkiej Brytanii.

 

Początkowo Grupa HB Reavis planowała zatrzymać biurowiec 33 Central i jedynie oddać jego powierzchnię na wynajem. Bank Wells Fargo wyraził jednak chęć zakupu obiektu i przekształcenie go w główną siedzibę firmy. Zabieg ten pozwoli na skupienie w jednej lokalizacji wszystkich pracowników z różnych londyńskich działów. Bank ten jest trzecim z największych pod względem wartości rynkowej bankiem w USA.

 

Biurowiec 33 Central zaoferuje 21 000 mkw. powierzchni biznesowej klasy A. Ukończenie obiektu planowane jest na III kw. 2017 r. Projekt inwestycji jest zaplanowany tak, by otrzymać świadectwo ekologiczne BREEAM na poziomie Excellent. Deweloperem budynku pozostanie grupa HB Reavis. Architekturę obiektu przygotowała brytyjska pracownia John Robertson Architects. Za wynajem powierzchni biurowej w 33 Central odpowiadali konsultanci z Deloitte i Knight Frank, z kolei Bank Wells Fargo reprezentowała firma CBRE.

 

Obecnie na londyńskim rynku HB Reavis buduje jeszcze dwie inwestycje. Jedna z nich to budynek, który powstaje przy ulicy Farringdon Street i liczy ponad 7500 mkw. Drugi obiekt o powierzchni ponad 7000 mkw. zlokalizowany jest przy Southwark Street.

 

HB Reavis to międzynarodowa grupa deweloperska założona w 1993 r. w Bratysławie. Działa ona na kluczowych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w Wielkiej Brytanii i Turcji. W całej Europie Grupa zatrudnia ponad 500 osób.

 


0.0
Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra