Aluprof S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFYI Commercial Consulting logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPodium Investment logoKwiaty dla biura logoAgrobex Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoPorto Office A Sp. z o.o. logoSpectra Development logoNowy Styl Group logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTorus logoHAVRE Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDEVCO Sp. z.o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBusiness House logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTétris Poland logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoKart Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoOlivia Business Centre logoINTER-BUD logoVantage Development S.A. logoCity Space logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Gdański oddział największy w regionie EMEA

Oddział State Street w gdańskim biurowcu Alchemia
Oddział State Street w gdańskim biurowcu Alchemia
Polskie biuro największym odziałem State Street Corporation w regionie EMEA. W całym kraju firma zatrudnia 3000 pracowników, w tym 400 z nich pracuje w gdańskiej Alchemii.

Jest to dla nas ogromny sukces. Dynamiczny rozwój od biura w Krakowie zatrudniającego początkowo 72 pracowników, do osiągnięcia statusu największego oddziału State Street w Europie w przeciągu 9 lat, był możliwy przede wszystkim dzięki zaangażowaniu i pracy naszej utalentowanej kadry - powiedział Scott Newman, dyrektor zarządzający State Street Bank Polska.

 

Na całym świecie State Street zatrudnia niemal 30 000 osób. Działalność operacyjną w Polsce firma zaczęła rozwijać od 2007 r. Początkowo skupiała się ona głównie na Krakowie. W celu zwiększania potencjału zatrudnienia i rozwoju działalności w marcu br. zostało otwarte nowe biuro. Na jego lokalizację wybrano kompleks Alchemia w Gdańsku. Gdański zespół liczy 400 osób i jest największym oddziałem State Street Corporation w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Na potrzeby nowego biura w Gdańsku State Street Bank wynajął całą wieżę biurową w kompleksie Alchemia, może pomieścić nawet do 1700 pracowników.

 

Z ogromną satysfakcją i dumą przyglądamy się dynamicznemu rozwojowi naszego partnera i szczerze gratulujemy. Inwestycja State Street w Gdańsku, ze względu na skalę i charakter, ma szczególne znaczenie dla całej aglomeracji. To sukces zarówno jej decydentów, jak również przedstawicieli wielu podmiotów, zwłaszcza lokalnych, zaangażowanych w ten projekt od samego początku. Dzięki temu powstają tutaj setki nowych, atrakcyjnych miejsc pracy, a Trójmiasto zdecydowanie umocniło swoją pozycję na krajowej mapie sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Inwestycja ta wywarła też duży wpływ na trójmiejski rynek biurowy, przykuwając uwagę nie tylko środowiska deweloperów, ale także inwestorów instytucjonalnych – komentuje Sławomir Gajewski, prezes zarządu Spółki Torus.

 

Firma State Street jest liderem w obsłudze funduszy typu “mutual funds” i “collective funds” w Europie. W Polsce obsługiwane jest 70 proc. z nich.

 

Alchemia to kompleks biznesowy powstający w Gdańsku, którego deweloperem jest firma Torus. I etap inwestycji został oddany do użytku w grudniu 2013 r. i dostarczył na rynek 16 700 mkw. powierzchni biurowej. Z kolei w październiku 2015 r. do użytku oddano II etap inwestycji, który dostarczył niemal 22 000 mkw. powierzchni. Obecnie trwa budowa III etapu inwestycji, który będzie miał 14 kondygnacji nadziemnych. Obiekt ten będzie największym wolnostojącym biurowcem w północnej Polsce, a jego łączna powierzchnia do wynajęcia (GLA) wyniesie blisko 39 000 mkw. Zakończenie budowy planowane jest na III kw. 2017 r. Projektantem kompleksu Alchemia jest pracowania APA Wojciechowski Architekci z Warszawy.

 


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra