Omnitech Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoPRO-INVEST S.A. logoEcho Investment logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoBusiness House logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoPorto Office B Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoKwiaty dla biura logoArchicom logoKart Sp. z o.o. logoSpectra Development logoUNIMOR Development S.A. logoGhelamco Poland logoOnyx Business Point logoCHB14 logoAluprof S.A. logoGTV Lighting logoTorus logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoNowy Styl Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAgrobex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoLC Corp S.A. logoOlivia Business Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Pora zejść pod ziemię

Wizualizacja inwestycji Unity Centre w Krakowie
Wizualizacja inwestycji Unity Centre w Krakowie
W lipcu br. ze względu na ŚDM w Krakowie wstrzymano przebudowę szkieletora. Jak podaje „Gazeta Krakowska” dalsza rozbiórka zacznie się jeszcze w tym miesiącu i będzie odbywać się pod ziemią.

Pod koniec marca ruszyły prace związane z przebudową szkieletora. Ma on zmienić się w obiekt o nazwie Unity Tower. Do tej pory została już wyburzona niższa część budynku, rozebrano elementy żelbetowe po stronie zachodniej i południowej, a także dokonano paru innych wyburzeń. Od strony północnej wystartowała także rozbiórka konstrukcji stalowej. Rozpoczęto także porządkowanie terenu. Jak podaje „Gazeta Krakowska” kolejny etap inwestycji będzie się toczyć w podziemnej konstrukcji tj. na poziomie – 2. Obecnie trwają przygotowania do tych prac. Przed ich wykonaniem niezbędne jest wzmocnienie fundamentów pod wieżą. Z zadaniem tym związany jest wybór wykonawcy. Jak informuje „Gazeta Krakowska” współwłaściciel budynku musi wybrać głównego wykonawcę kompleksu Unity Centre i nowego biurowca na konstrukcji szkieletora.

 

Przy rondzie Mogilskim w Krakowie szkieletora zastąpi Unity Centre. Będzie to wielofunkcyjny kompleks obejmujący 5 budynków, w tym najwyższy budynek w Krakowie czyli właśnie Unity Tower. Unity Centre będzie zawierał budynki biurowo-usługowe oraz budynek mieszkalny. Realizacja Unity Centre została podzielona na co najmniej dwa etapy. Pierwszy z nich (który może podlegać dodatkowemu fazowaniu) będzie obejmował realizację budynków: Unity Tower, University Office oraz Unity Residence. Drugi etap (również może być dodatkowo fazowany) obejmie realizację takich obiektów jak Western Office Building i Eastern Office Building. Ukończenie całości planowane jest na drugą połowę 2018 r.

 

Budowa szkieletora rozpoczęła się w 1975 r. Po czterech latach ze względów ekonomicznych wstrzymano inwestycję. Niedokończony budynek zyskał miano szkieletora i przez wiele lat stanowił nieciekawą wizytówkę Krakowa. 

 

Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra