Giant

Capgemini zmienia siedzibę we Wrocławiu

Millennium Tower IV, fot. Descont Developer
Millennium Tower IV, fot. Descont Developer
Spółka Capgemini Polska zmieniła wrocławską siedzibę. Nowe biuro firmy mieści się w budynkach kompleksu Millennium Towers.

Capgemini należy do Grupy Capgemini – jednej z największych, międzynarodowych firm świadczących usługi w zakresie konsultingu, doradztwa informatycznego i outsourcingu. Rozwijająca się organizacja podjęła zmieniła swoją wrocławską siedzibę. Nowe biuro zajmuje powierzchnię ok. 3000 mkw. na pięciu piętrach dwóch budynków kompleksu Millennium Towers, oznaczonych numerami I i IV. Nowa inwestycja pozwoli spółce zwiększyć zatrudnienie.

 

We wrocławskim biurze Capgemini zatrudniamy inżynierów, którzy zajmują się projektowaniem i rozwojem oprogramowania głównie dla naszych klientów z Niemiec. Zapotrzebowanie na nasze usługi związane z tworzeniem oprogramowania na zamówienie systematycznie rośnie, pozyskujemy także klientów z Polski.  Obecnie nasz zespół Software Solution Center zatrudnia już ponad 200 osób , a w nowym biurze jeszcze w tym roku zatrudnimy kolejne 100 osób – mówi Piotr Poprawski, dyrektor Software Solution Center we Wrocławiu.

 

Obecnie, firma Capgemini zatrudnia w Polsce prawie 4000 osób obsługujących globalne kontrakty outsourcingowe oraz lokalne firmy w zakresie konsultingu i wdrożeń informatycznych. Biura Capgemini w Polsce mieszczą się w Warszawie, Krakowie, Katowicach i we Wrocławiu.

 

Millennium Towers to kompleks czterech budynków biurowych, spełniających europejskie standardy typowe dla obiektów klasy A. Kompleks zlokalizowany jest w zachodniej części Wrocławia, w niewielkiej odległości od centrum miasta, dzięki czemu gwarantuje łatwy dostęp środkami komunikacji miejskiej do każdego rejonu miasta. Biurowce należące do kompleksu oferują ok. 37 000 mkw. powierzchni biurowej. Obecnie w użytkowaniu znajdują się trzy obiekty. W kolejnym etapie do budowy przeznaczony jest  garaż wielopoziomowy oferujący ponad 800 miejsc postojowych oraz największy ze wszystkich biurowców Millennium Tower III.


5.0
Napisz pierwszy komentarz