Real Estate Management Congress

Capgemini zmienia siedzibę we Wrocławiu

Millennium Tower IV, fot. Descont Developer
Millennium Tower IV, fot. Descont Developer
Spółka Capgemini Polska zmieniła wrocławską siedzibę. Nowe biuro firmy mieści się w budynkach kompleksu Millennium Towers.

Capgemini należy do Grupy Capgemini – jednej z największych, międzynarodowych firm świadczących usługi w zakresie konsultingu, doradztwa informatycznego i outsourcingu. Rozwijająca się organizacja podjęła zmieniła swoją wrocławską siedzibę. Nowe biuro zajmuje powierzchnię ok. 3000 mkw. na pięciu piętrach dwóch budynków kompleksu Millennium Towers, oznaczonych numerami I i IV. Nowa inwestycja pozwoli spółce zwiększyć zatrudnienie.

 

We wrocławskim biurze Capgemini zatrudniamy inżynierów, którzy zajmują się projektowaniem i rozwojem oprogramowania głównie dla naszych klientów z Niemiec. Zapotrzebowanie na nasze usługi związane z tworzeniem oprogramowania na zamówienie systematycznie rośnie, pozyskujemy także klientów z Polski.  Obecnie nasz zespół Software Solution Center zatrudnia już ponad 200 osób , a w nowym biurze jeszcze w tym roku zatrudnimy kolejne 100 osób – mówi Piotr Poprawski, dyrektor Software Solution Center we Wrocławiu.

 

Obecnie, firma Capgemini zatrudnia w Polsce prawie 4000 osób obsługujących globalne kontrakty outsourcingowe oraz lokalne firmy w zakresie konsultingu i wdrożeń informatycznych. Biura Capgemini w Polsce mieszczą się w Warszawie, Krakowie, Katowicach i we Wrocławiu.

 

Millennium Towers to kompleks czterech budynków biurowych, spełniających europejskie standardy typowe dla obiektów klasy A. Kompleks zlokalizowany jest w zachodniej części Wrocławia, w niewielkiej odległości od centrum miasta, dzięki czemu gwarantuje łatwy dostęp środkami komunikacji miejskiej do każdego rejonu miasta. Biurowce należące do kompleksu oferują ok. 37 000 mkw. powierzchni biurowej. Obecnie w użytkowaniu znajdują się trzy obiekty. W kolejnym etapie do budowy przeznaczony jest  garaż wielopoziomowy oferujący ponad 800 miejsc postojowych oraz największy ze wszystkich biurowców Millennium Tower III.


5.0
Napisz pierwszy komentarz