INTER-MAR Stanisław Marzec logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoEcho Investment logoSpectra Development logoOmnitech Sp. z o.o. logoTétris Poland logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoNowy Styl Group logoBusiness House logoOnyx Business Point logoHAVRE Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoCity Space logoDEVCO Sp. z.o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFYI Commercial Consulting logoArchicom logoPRO-INVEST S.A. logoTorus logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCity Office logoCOTEX Office Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoLC Corp S.A. logoLobos Nieruchomości logoUNIMOR Development S.A. logoGTV Lighting logoAgrobex Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoGhelamco Poland logoGłówka Pracuje logoAluprof S.A. logoKwiaty dla biura logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoCHB14 logoSchüco International Polska logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Certyfikat Cradle to Cradle dla Schüco

Inteligentna powłoka budynku z oknami i osłonami przeciwsłonecznymi Schüco (fot. Schüco)
Srebrnym certyfikatem Cradle to Cradle zostały nagrodzone trzy rozwiązania Schüco. Certyfikat ten potwierdza, że są one w pełni przyjazne środowisku zgodnie z regułą odnawialnego cyklu życia produktów.

Przyjazne środowisku rozwiązania zgodne z regułą odnawialnego cyklu życia produktów to takie, które mogą być niemal w całości ponownie wykorzystane do wytwarzania nowych, wysokowartościowych produktów. Agencja na Rzecz Zachęcania do Ochrony Środowiska (EPEA) z siedzibą w Hamburgu poddała badaniom trzy produkty Schüco: fasadę FWS 50+.SI oraz okna z serii AWS 75.SI+ i AWS 65 NL. Testy przeprowadzone zgodnie z aktualnym standardem C2C wykazały, że rozwiązania te spełniają kryteria oceny aż w 95 proc. Procedura certyfikacyjna obejmuje takie zagadnienia, jak stopień szkodliwości użytych materiałów dla człowieka i środowiska pod względem toksykologicznym, możliwość ponownego wykorzystania w cyklach biologicznym i technologicznym, zużycie wody i energii w procesie produkcyjnym, a także zachowanie zasad odpowiedzialności społecznej i bioróżnorodności.

 

Współczesnym problemem ekologicznym, jak i ekonomicznym stają się ciągle kurczące się zasoby naturalne i coraz większa ilość odpadów. To właśnie dlatego jakość i wartość budynków w coraz większym stopniu zależy od ich profilu środowiskowego. Im więcej materiałów, z których powstał budynek, podlega recyklingowi, tym większa jest jego atrakcyjność rynkowa.

 

Certyfikacja Cradle to Cradle stanowi nowe podejście do oceny efektywności ekologicznej produktu. Opiera się na koncepcji opracowanej przez prof. dra Michaela Braungarta i Williama McDonougha, która zakłada przepływ produktów „od kołyski do kołyski”. W ramach takiego skutecznego ekologicznie cyklu materiały użyte w procesie produkcji mogą zostać ponownie wprowadzone do ekosystemu lub poddane obróbce technologicznej, pozwalającej na zachowanie ich walorów. Skuteczny ekologicznie produkt to taki, który jest od samego początku projektowany w taki sposób, by był nie tylko w jak największym stopniu przydatny do recyklingu, lecz również pozwalał na wtórny odzysk surowców przy jak najmniejszym zużyciu energii. 

 

Tagi: Schuco
Napisz pierwszy komentarz
mantra