Giant

Jak obronić się przed smogiem?

Okno z systemem Schüco VentoLife (fot. Schüco)
Zbliża się sezon grzewczy, a wraz z nim powraca problem smogu. W tym czasie wielu ludzi chciałoby zachować czyste powietrze chociaż we wnętrzu swojego domu. Pomóc w tym może system wentylacji Schüco VentoLife, stanowiący barierę przed jesienno-zimowym smogiem.

Sezon grzewczy w Polsce często rozpoczyna się już we wrześniu i niejednokrotnie trwa aż do kwietnia. Jego długość może być jednak różna w zależności od regionu klimatycznego i trwać nawet przez większość roku. Niestety z sezonem grzewczym związane jest zjawisko smogu. Wynika ono ze stosowania przestarzałych systemów grzewczych i słabej jakości paliw. Co więcej, wysokie stężenie pyłu zawieszonego PM10 to problemem zarówno dużych miejskich aglomeracji, jak i niewielkich miejscowości. Wielu z nas chciałoby gdzieś ukryć się przed niebezpiecznymi substancjami. Takimi bezpiecznymi miejscami są budynki wyposażone w efektywny system oczyszczania powietrza. W zaciszu własnego domu czy w miejscu pracy można zastosować zintegrowany z oknem system uzdatniania powietrza Schüco VentoLife.

Montaż klimatyzacji w budynku może okazać się bardzo kosztowny i problematyczny, dlatego marka Schüco zaproponowała nowatorski system wentylacji i filtracji w jednym – Schüco VentoLife. Jest on zintegrowany z oknem lub fasadą aluminiową. Umieszczone w wąskiej obudowie dyskretne rozwiązanie cechuje się wyjątkową wydajnością do 60m3/h i dokładnością oczyszczania powietrza na poziomie ƞ>99,5 proc., co oznacza że nawet przy dużym smogu wyłapuje ponad 99,5 proc. zanieczyszczeń włącznie z bardzo małymi cząsteczkami pyłu o wielkości zaledwie 1 μm. Certyfikowana przez niemiecki Instytut TÜV wysoko efektywna technologia Multiple Air Filter System dba o zdrowie użytkowników budynku nie tylko w miesiącach jesiennych i zimowych. W okresie od wiosny do jesieni chroni alergików przed kontaktem z pyłkami roślin. Wielowarstwowy filtr zatrzymuje ponadto zapachy, bakterie i szkodliwe lotne związki organiczne, utrzymując zdrowy mikroklimat przez cały rok. 

 

  • 1
  • 2

0.0
Tagi: Schuco
Napisz pierwszy komentarz