Giant

„My wiemy jak” i dzielimy się wiedzą

Studio tematyczne „Praca” przyciągało uwagę fasadami nowej generacji, od systemu FWS 60 CV.HI z niewidocznymi od zewnątrz oknami i drzwiami, po trójwymiarową fasadę Schüco Parametric, zintegrowaną idealnie z fasadą elementową UCC 65 SG z elementami otwier
Firma Schüco International zaprezentowała przyszłościowe technologie budowlane na targach BAU w Monachium.

Planując inwestycję budowlaną zarówno architekci, jak i wykonawcy muszą sprostać wyzwaniom takim jak ograniczenia budżetowe i czasowe, rosnące wymagania prawne, a także stawiane przez inwestorów warunki pod kątem energooszczędności i designu. Pomocą dla nich mogą być nowoczesne rozwiązania zaproponowane przez firmę Schüco, której tegoroczne motto brzmi: „My wiemy jak”.


Na stoisku o powierzchni ponad 2400 mkw. oprócz designerskich i doskonale termoizolowanych rozwiązań fasadowych, drzwiowych i okiennych, odwiedzający mogli również zobaczyć, jak można przyspieszyć realizację inwestycji dzięki nowoczesnej technologii i pełnej cyfryzacji procesu, od projektowania aż po realizację powłok budynków. Ekspozycję Schüco odwiedziło ponad 20 000 partnerów i gości. Dwupoziomowe stoisko zostało zorganizowane w sześciu studiach tematycznych oraz przestronnych strefach ekspozycyjnych. Poza nowoczesnym designem wystawy dostawca kompletnych systemów okiennych, drzwiowych i fasadowych zaimponował także nowymi, inteligentnymi rozwiązaniami informatycznymi na miarę przyszłości.


Przestronne studia tematyczne „Praca”, „Życie”, „Dom”, „Inteligencja”, „Elastyczność” i „Rozwiązania cyfrowe” zostały stworzone z rzeczywistej skali elementów budowlanych. Studio „Praca” zwracało uwagę swoim futurystycznym wyglądem. Został on osiągnięty dzięki kombinacji optycznie smukłych fasad, między innymi: Schüco FWS 60 CV.HI i FW 50+ SG.SI oraz perfekcyjnym połączeniu trójwymiarowej fasady Schüco Parametric ze strukturalną fasadą elementową Schüco UCC 65 SG i przystosowanych do tego elementów otwieranych o wąskich szerokościach czołowych z różnymi typami napędów. Poprzez studio „Życie” firma pokazała, jak w ramach jednego budynku mogą się przenikać strefy przeznaczone do pracy i wypoczynku. Zastosowane do jego budowy rozwiązania panoramiczne o ekstremalnie wąskich profilach: fasada Schüco FWS 35 PD.SI, drzwi przesuwne z serii Schüco ASS 77 PD.HI z otwieranym narożem i okno panoramiczne Schüco AWS 75 PD.SI dawały imponujący, transparentny efekt. Otwierane elementy tej wielkowymiarowej szklanej powłoki można było obsługiwać m.in. za pomocą urządzeń mobilnych. Na przykładzie studia „Dom” pokazano koncepcję komfortowego i bezpiecznego budynku. Można było zobaczyć tu między innymi okna panoramiczne AWS 75 PD.SI z napędem mechatronicznym, drzwi Schüco ADS 90.SI z panelem dotykowym Schüco DCS Touch Display oraz bezprogowe drzwi uchylno-przesuwne Schüco AWS 75 SI+ PASK SimplySmart z wentylacją. 

  • 1
  • 2

0.0
Tagi: Schuco
Napisz pierwszy komentarz