Przesterzenie biurowe na sprzedaż i wynajem

EKO EQUATOR IV z generalnym wykonawcą

Biurowiec Equator IV w Warszawie. (wizualizacja)
CIRRUS REAL sp. z o.o., czyli spółka zależna Karimpol Polska podpisała z Warbud SA umowę na generalne wykonawstwo biurowca Equator IV w Warszawie. Prace ruszą jeszcze w tym miesiącu, a pierwsi najemcy do obiektu będą mogli wprowadzić się pod koniec czerwca 2018 r.

Equator IV jest budynkiem klasy A o łącznej powierzchni blisko 35 000 mkw. z czego 20 130 mkw. to powierzchnia najmu przeznaczona na biura, a 682 mkw. na parterze na część handlowo-usługową oraz gastronomiczną. Equator IV będzie miał 14 pięter i osiągnie 55 metrów wysokości. Biurowiec zaoferuje na 4 poziomach podziemnych 226 miejsc parkingowych dla samochodów, 78 stojaków rowerowych oraz prysznice i szatnie dla rowerzystów. Przed budynkiem będzie dostępnych 40 dodatkowych miejsc dla samochodów. Autorem projektu architektonicznego obiektu jest pracownia APA Wojciechowski, a komercjalizacją projektu zajmują się wspólnie firmy JLL oraz Colliers.

 

To już czwarty biurowiec znajdujący się w kompleksie przy Alejach Jerozolimskich, który będzie zamykał nasz proces inwestycyjny w tym rejonie. Equator IV jest kontynuacją budynków biurowych Equator Office Park, ale chcemy, by wyróżniał się na tle całego kompleksu zarówno pod względem architektonicznym jak i funkcjonalnym. Będzie posiadał imponującą, przeszkloną fasadę i eleganckie, przestronne lobby z udogodnieniami dla najemców. Planujemy ponadto aranżację terenów zielonych na zewnątrz budynku – mówi Harald Jeschek Partner Zarządzający Grupy Karimpol. 

 

Equator IV jest certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Very Good. Biurowiec usytuowany tak, że wszystkie jego pomieszczenia będą miały zapewnioną ekspozycję słoneczną o każdej porze roku, a zatem od świtu do zmierzchu wnętrza będzie wypełniało naturalne światło.

 

Umowę na generalne wykonawstwo biurowca Equator IV to już kolejna współpraca Karimpol Polska i Warbud SA. Spółka była generalnym wykonawcą biurowców Taifun, Mistral i Passat przy Alejach Jerozolimskich w latach 2000 – 2006.

 


3.0
Napisz pierwszy komentarz