Giant

Warszawski Skyliner w pełni zasilany energią z OZE

|
Skyliner w Warszawie jest w pełni zasilany z odnawialnych źródeł energii. Inwestycja uzyskała certyfikat innogy Polska S.A. z Grupy E.ON, który gwarantuje pochodzenie energii elektrycznej wyłącznie z instalacji OZE.

Zielone rozwiązania w Skylinerze

Na każdym etapie inwestycji Skyliner zwracano szczególną uwagę na aspekty ekologiczne. Troszczono się o to, aby obiekt był w jak największym stopniu przyjazny środowisku i ludziom. Podczas budowy oraz do wykończenia wnętrz wykorzystano wyłącznie wysokiej jakości i naturalne materiały.

Inwestor Grupa Karimpol podjął również współpracę z firmami, które dostarczają zielone rozwiązania. Wśród nich znalazła się gwarancja korzystania w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii. Taką gwarancję uzyskano od innogy Polska S.A. z Grupy E.ON. Energia elektryczna, którą zasilany jest budynek, pochodzi z lądowych farm wiatrowych. Rozwiązanie to nie tylko podnosi prestiż całej inwestycji, ale przede wszystkim pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji. Atutem jest to, że budynek i jego najemcy generują mniejszy ślad węglowy. To natomiast przekłada się na redukcję emisji zanieczyszczeń oraz wytwarzanych odpadów. W dłuższej perspektywie takie działania sprzyjają przeciwdziałaniu niekorzystnym zmianom klimatycznym.

Zatroszczono się zatem o to, aby budynek był nie tylko komfortowy i przyjazny dla użytkowników, ale również ekologiczny. Jest to aspekt, na który zwrócono szczególną uwagę. Skyliner uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, który potwierdza zastosowane rozwiązania. Do wykończenia biur wykorzystywane są materiały, które będą mogły zostać poddane recyklingowi. Budynek wyposażono w nowoczesne systemy, które monitorują i analizują zużycie mediów. Pozwala to na bieżące wprowadzanie optymalizacji.

Dostawca energii, czyli innogy Polska S.A. działa przede wszystkim na terenie Warszawy, oferując swoim klientom wiele innowacyjnych produktów i usług. Ponadto firma angażuje się w działania zmierzające do rozwoju energii pochodzącej z odnawialnych źródeł, rozwoju elektromobilności w mieście oraz infrastruktury ładującej dla samochodów elektrycznych.

 

Skyliner – jeden z najwyższych biurowców Warszawy

Skyliner jest jednym z najwyższych obiektów biurowych w stolicy – liczy 42 kondygnacje. Znajduje się przy Rondzie Daszyńskiego (Wola). W pobliżu zlokalizowana jest stacja metra o tej samej nazwie oraz główny węzeł przesiadkowy tramwajów i autobusów.

Na pięciopoziomowym parkingu zaplanowano miejsce dla 428 samochodów. Znalazły się tutaj również ładowarki do pojazdów elektrycznych. Nie zapomniano także o rowerzystach – przygotowano dla nich miejsce na 330 rowerów oraz szafki i łazienki. W biurowcu przemieszczanie się pomiędzy piętrami umożliwia 21 szybkich wind.

Skyliner dostarcza na rynek 49 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz retailowej. Najniższe poziomy biurowca zarezerwowane są dla usług, handlu i gastronomii. Na 165 metrze wysokości znajduje się dwupoziomowy Skybar. Rozpościera się stąd widok na panoramę Warszawy.

Wyróżnikiem Skylinera jest najwyższe lobby biurowe w Polsce – o wysokości 16 metrów.


0.0
Napisz pierwszy komentarz