Giant

Warszawski Skyliner ma nowych najemców

|
Do mieszczącego się w stolicy biurowca Skyliner na początku 2022 r. wprowadzą się liderzy w zakresie usług IT – DXC Technology oraz Luxoft.

Nowi najemcy zajmą łącznie blisko 5 tys. mkw. pow. na łącznie trzech kondygnacjach. Luxoft od 2019 r. jest częścią DXC Technology. W Warszawskim biurowcu wynajmą wspólną siedzibę – to kolejny krok w stronę integracji obu podmiotów. Interesy najemcy w procesie najmu reprezentowała firma CBRE Polska.

– Dzięki nowym najemcom Skyliner stanie się jeszcze bardziej technologiczny. Mimo że nasze organizacje pochodzą z różnych branż, to łączy nas podobne podejście partnerów biznesowych do realizowanych projektów. My również oferujemy swoim Klientom niestandardowe, ponadczasowe, innowacyjne i zindywidualizowane rozwiązania, które wdrażamy w inwestycjach Grupy Karimpol. Skyliner jest tego doskonałym przykładem. Co więcej, technologia – naturalne środowisko dla zespołów DXC Technology i Luxoft jest wszechobecna również w naszym biurowcu. Pracownicy obu firm, będą mogli z niej korzystać już od wejścia do budynku – podkreślił Jarosław Prawicki, Dyrektor ds. Komercjalizacji z Grupy Karimpol.

 

Globalni liderzy w nowoczesnej przestrzeni biurowej

DXC Technology należy do grona globalnych liderów usług IT z listy Fortune 500 będącej corocznym rankingiem prezentującym 500 największych amerykańskich przedsiębiorstw. Nowy najemca działa w ponad 70 krajach. Łącznie DXC Technology zatrudnia ponad 130 tys. pracowników. W Polsce pracuje dla tej firmy ponad 2 tys. osób.

– Wybór Skylinera jako nowej siedziby DXC Technology idealnie wpisuje się w strategię naszej firmy, która dąży do wdrożenia w organizacji bardziej elastycznego modelu pracy - z mniejszą liczbą osób pracujących stacjonarnie za to w najlepszych w swojej klasie nowoczesnych przestrzeniach biurowych, gdzie można komfortowo współpracować, spotykać się z klientami oraz tworzyć innowacyjne rozwiązania technologiczne. Skyliner oferuje nam wszystko to, czego potrzebujemy, lokalizację w centrum biznesowej Woli z widokiem na miasto, dzienne światło, doskonałe połączenie komunikacyjne, a także najwyższą jakość systemów – zaznaczył Jacek Skowroński, Head of HR Global Innovation & Delivery Center w DXC Technology.

 

Drugi nowy najemca, który niebawem pojawi się w biurowcu – Luxoft – od ponad 20 lat zajmuje się strategią cyfrową i inżynierią oprogramowania. Obecnie działa w ponad 22 krajach. Łącznie zatrudnia ok. 13 tys. osób.

 

Skybar – najwyższe lobby biurowe w Polsce

Zaprojektowany przez pracownię APA Wojciechowski Skyliner to flagowa inwestycja Grupy Karimpol, będąca jednocześnie jednym z najwyższych warszawskich biurowców. Obiekt zasilił stołeczny rynek biurowy łączną pow. biurową i retailową mierzącą 49 tys. mkw. Na wynajem łącznie są 42 kondygnacje, spośród których te położone najniżej przeznaczono na handel, usługi oraz gastronomię. Atutem biurowca jest, położony na 165 m. wys., dwupoziomowy Skybar, skąd można podziwiać miejską panoramę – to najwyższe lobby biurowe w kraju.

Pięciopoziomowy parking dla 428 samochodów, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, miejsca parkingowe dla 330 rowerów uzupełnione o szafki i dedykowane łazienki to niejedyne atuty obiektu. Biurowiec wyposażono także w 21 szybkich wind, sterowane za pomocą inteligentnego systemu obsługi bezdotykowej. Ponadto, Skyliner posiada aplikację, za pomocą której można zdalnie sterować parametrami pomieszczeń, a także zarezerwować salę lub stanowisko do pracy. Budynek otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.


0.0
Napisz pierwszy komentarz