Art-Deweloper Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoTorus logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTERBIURO logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoEcho Investment logoKart Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAgrobex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoLC Corp S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoGhelamco Poland logoOnyx Business Point logoSpectra Development logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPartner Capital Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoBusiness House logoCHB14 logoArchicom logoCOTEX Office Centre logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoPRO-INVEST S.A. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKwiaty dla biura logoDorbud S.A. logoCity Space logoSchüco International Polska logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Najlepszy z ekologicznych budynków

Budynek Nestlé House otrzymał nagrodę w kategorii „Najlepszy zrealizowany certyfikowany budynek ekologiczny”
Budynek Nestlé House otrzymał nagrodę w kategorii „Najlepszy zrealizowany certyfikowany budynek ekologiczny” w tegorocznej edycji konkursu PLGBC Green Building Awards. Ideą konkursu i przyznawanych w nim nagród jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla ekologicznego budownictwa.

Budynek Nestlé House, należący do Hines Poland Sustainable Income Fund (HPSIF) i zarządzany przez Hines Polska, otrzymał nagrodę w kategorii „Najlepszy zrealizowany certyfikowany budynek ekologiczny”. Ideą konkursu organizowanego przez Polish Green Building Council jest promocja nowoczesnych rozwiązań w zakresie ekologicznego budownictwa. 

 

Nestlé House to obiekt zlokalizowany na warszawskim Mokotowie oferujący powierzchnię biurową klasy A. Został on wyróżniony m.in. za zaawansowane rozwiązania ograniczające zużycie mediów. Należą do nich m.in. instalacja wykorzystująca wodę szarą (deszczówkę) oraz ułatwienia w dostępie do transportu alternatywnego. Nestlé House posiada m.in. dedykowaną stację Veturilo. W obiekcie znajdują się również liczne udogodnienia dla rowerzystów, jak zadaszone stojaki, czy stacja do drobnych napraw jednośladów. 

 

Budynek posiada także zaawansowaną, przeszkloną podwójną fasadę, która poprawia efektywność energetyczną obiektu oraz zwiększa komfort wewnętrzny przez ograniczenie hałasu z otoczenia i zapewnienie dostępu dziennego światła. 


Dodatkowo w ciągu roku w budynku Nestlé House przeprowadzane są akcje przypominające o potrzebie dbania o środowisko oraz akcje zbiórki krwi. Od początku wiosny br. pracownikom Nestlé Purina w pracy towarzyszą ich psy. Każdy z nich uprzednio został poddany obserwacji (zachowanie się w warunkach biurowych, reakcje na ludzi i inne psy), a po zatwierdzeniu przez zoopsychologa zwierzęta otrzymały specjalny "paszport" uprawniający je do wchodzenia na teren biura.

 

Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra