Forbo Flooring Systems Polska logoCOTEX Office Centre logoARTSERVIS sp. z o.o. logoRIS Kotes logoNowy Styl Group logoGTV Lighting logoKwiaty dla biura logoKart Sp. z o.o. logoBusiness House logoSpectra Development logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOlivia Business Centre logoCity Space logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-BUD logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTétris Poland logoPorto Office A Sp. z o.o. logoPodium Investment logoFYI Commercial Consulting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAluprof S.A. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoTorus logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoVantage Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Najlepszy z ekologicznych budynków

Budynek Nestlé House otrzymał nagrodę w kategorii „Najlepszy zrealizowany certyfikowany budynek ekologiczny”
Budynek Nestlé House otrzymał nagrodę w kategorii „Najlepszy zrealizowany certyfikowany budynek ekologiczny” w tegorocznej edycji konkursu PLGBC Green Building Awards. Ideą konkursu i przyznawanych w nim nagród jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla ekologicznego budownictwa.

Budynek Nestlé House, należący do Hines Poland Sustainable Income Fund (HPSIF) i zarządzany przez Hines Polska, otrzymał nagrodę w kategorii „Najlepszy zrealizowany certyfikowany budynek ekologiczny”. Ideą konkursu organizowanego przez Polish Green Building Council jest promocja nowoczesnych rozwiązań w zakresie ekologicznego budownictwa. 

 

Nestlé House to obiekt zlokalizowany na warszawskim Mokotowie oferujący powierzchnię biurową klasy A. Został on wyróżniony m.in. za zaawansowane rozwiązania ograniczające zużycie mediów. Należą do nich m.in. instalacja wykorzystująca wodę szarą (deszczówkę) oraz ułatwienia w dostępie do transportu alternatywnego. Nestlé House posiada m.in. dedykowaną stację Veturilo. W obiekcie znajdują się również liczne udogodnienia dla rowerzystów, jak zadaszone stojaki, czy stacja do drobnych napraw jednośladów. 

 

Budynek posiada także zaawansowaną, przeszkloną podwójną fasadę, która poprawia efektywność energetyczną obiektu oraz zwiększa komfort wewnętrzny przez ograniczenie hałasu z otoczenia i zapewnienie dostępu dziennego światła. 


Dodatkowo w ciągu roku w budynku Nestlé House przeprowadzane są akcje przypominające o potrzebie dbania o środowisko oraz akcje zbiórki krwi. Od początku wiosny br. pracownikom Nestlé Purina w pracy towarzyszą ich psy. Każdy z nich uprzednio został poddany obserwacji (zachowanie się w warunkach biurowych, reakcje na ludzi i inne psy), a po zatwierdzeniu przez zoopsychologa zwierzęta otrzymały specjalny "paszport" uprawniający je do wchodzenia na teren biura.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra