Kart Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoGłówka Pracuje logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoTétris Poland logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoCity Space logoCity Office logoKwiaty dla biura logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArchicom logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoSchüco International Polska logoTorus logoGhelamco Poland logoNowy Styl Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoPRO-INVEST S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoBusiness House logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOmnitech Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoLobos Nieruchomości logoSpectra Development logoCOTEX Office Centre logoINTERBIURO logoLC Corp S.A. logoCHB14 logoEcho Investment logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGTV Lighting logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Najlepszy z ekologicznych budynków

Budynek Nestlé House otrzymał nagrodę w kategorii „Najlepszy zrealizowany certyfikowany budynek ekologiczny”
Budynek Nestlé House otrzymał nagrodę w kategorii „Najlepszy zrealizowany certyfikowany budynek ekologiczny” w tegorocznej edycji konkursu PLGBC Green Building Awards. Ideą konkursu i przyznawanych w nim nagród jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla ekologicznego budownictwa.

Budynek Nestlé House, należący do Hines Poland Sustainable Income Fund (HPSIF) i zarządzany przez Hines Polska, otrzymał nagrodę w kategorii „Najlepszy zrealizowany certyfikowany budynek ekologiczny”. Ideą konkursu organizowanego przez Polish Green Building Council jest promocja nowoczesnych rozwiązań w zakresie ekologicznego budownictwa. 

 

Nestlé House to obiekt zlokalizowany na warszawskim Mokotowie oferujący powierzchnię biurową klasy A. Został on wyróżniony m.in. za zaawansowane rozwiązania ograniczające zużycie mediów. Należą do nich m.in. instalacja wykorzystująca wodę szarą (deszczówkę) oraz ułatwienia w dostępie do transportu alternatywnego. Nestlé House posiada m.in. dedykowaną stację Veturilo. W obiekcie znajdują się również liczne udogodnienia dla rowerzystów, jak zadaszone stojaki, czy stacja do drobnych napraw jednośladów. 

 

Budynek posiada także zaawansowaną, przeszkloną podwójną fasadę, która poprawia efektywność energetyczną obiektu oraz zwiększa komfort wewnętrzny przez ograniczenie hałasu z otoczenia i zapewnienie dostępu dziennego światła. 


Dodatkowo w ciągu roku w budynku Nestlé House przeprowadzane są akcje przypominające o potrzebie dbania o środowisko oraz akcje zbiórki krwi. Od początku wiosny br. pracownikom Nestlé Purina w pracy towarzyszą ich psy. Każdy z nich uprzednio został poddany obserwacji (zachowanie się w warunkach biurowych, reakcje na ludzi i inne psy), a po zatwierdzeniu przez zoopsychologa zwierzęta otrzymały specjalny "paszport" uprawniający je do wchodzenia na teren biura.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra