Porto Office A Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoAluprof S.A. logoPodium Investment logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoBusiness House logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoHAVRE Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCity Space logoARTSERVIS sp. z o.o. logoArchicom logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoNowy Styl Group logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVantage Development S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoForbo Flooring Systems Polska logoGTV Lighting logoINTERBIURO logoEcho Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFYI Commercial Consulting logoAgrobex Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTorus logoINTER-BUD logoTétris Poland logoCOTEX Office Centre logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoKontor logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Najlepszy z ekologicznych budynków

Budynek Nestlé House otrzymał nagrodę w kategorii „Najlepszy zrealizowany certyfikowany budynek ekologiczny”
Budynek Nestlé House otrzymał nagrodę w kategorii „Najlepszy zrealizowany certyfikowany budynek ekologiczny” w tegorocznej edycji konkursu PLGBC Green Building Awards. Ideą konkursu i przyznawanych w nim nagród jest promocja nowoczesnych rozwiązań dla ekologicznego budownictwa.

Budynek Nestlé House, należący do Hines Poland Sustainable Income Fund (HPSIF) i zarządzany przez Hines Polska, otrzymał nagrodę w kategorii „Najlepszy zrealizowany certyfikowany budynek ekologiczny”. Ideą konkursu organizowanego przez Polish Green Building Council jest promocja nowoczesnych rozwiązań w zakresie ekologicznego budownictwa. 

 

Nestlé House to obiekt zlokalizowany na warszawskim Mokotowie oferujący powierzchnię biurową klasy A. Został on wyróżniony m.in. za zaawansowane rozwiązania ograniczające zużycie mediów. Należą do nich m.in. instalacja wykorzystująca wodę szarą (deszczówkę) oraz ułatwienia w dostępie do transportu alternatywnego. Nestlé House posiada m.in. dedykowaną stację Veturilo. W obiekcie znajdują się również liczne udogodnienia dla rowerzystów, jak zadaszone stojaki, czy stacja do drobnych napraw jednośladów. 

 

Budynek posiada także zaawansowaną, przeszkloną podwójną fasadę, która poprawia efektywność energetyczną obiektu oraz zwiększa komfort wewnętrzny przez ograniczenie hałasu z otoczenia i zapewnienie dostępu dziennego światła. 


Dodatkowo w ciągu roku w budynku Nestlé House przeprowadzane są akcje przypominające o potrzebie dbania o środowisko oraz akcje zbiórki krwi. Od początku wiosny br. pracownikom Nestlé Purina w pracy towarzyszą ich psy. Każdy z nich uprzednio został poddany obserwacji (zachowanie się w warunkach biurowych, reakcje na ludzi i inne psy), a po zatwierdzeniu przez zoopsychologa zwierzęta otrzymały specjalny "paszport" uprawniający je do wchodzenia na teren biura.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra