Kinnarps 01.06-30.06

Krakowianie muszą czekać

11 stycznia br. Wojewódzki Sąd Administracyjny odroczył rozprawę, podczas której miały rozstrzygnąć się losy „szkieletora”.

Wojewódzki Sąd Administracyjny odroczył rozprawę, podczas której miały rozstrzygnąć się losy „szkieletora”. Powodem takiej decyzji było uchybienie sądu  związane ze złym poinformowaniem sąsiadów inwestycji o rozprawie. Termin następnej rozprawy nie jest znany.

Od wyroku sądu, który miał zapaść 11 stycznia br. w sprawie drugiej decyzji WZ, zależało uruchomienie inwestycji w tym roku. Teraz firma GD&K będzie musiała odłożyć plany na kilka najbliższych lat, chyba że oczekiwane przez nią rezultaty uzyska skarga kasacyjna do Najwyższego Sądu Administracyjnego.

Przypomnijmy, że w lipcu ub. r. udzielono zgody na rozbiórkę części konstrukcji wieżowca. Prace miały rozpocząć się w grudniu, jednak WSA uchylił wydaną dla inwestycji decyzję WZ m.in. z powodu błędów proceduralnych urzędników oraz niezgodność z zasadą tzw. dobrego sąsiedztwa.

Koncepcja przebudowy, za którą odpowiada Marek Dunikowski, współwłaściciel Biura Architektonicznego DDJM zakłada, że podwyższony o 10 m wieżowiec otoczą niższe obiekty. W kompleksie mają się znaleźć biura, hotel, pasaż handlowo-usługowy i restauracja, a jego najważniejszą częścią będzie bulwar Piazza prowadzący do Ronda Mogilskiego.


0.0
Napisz pierwszy komentarz