Vastint Poland Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoVantage Development S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoINTER-BUD logoFYI Commercial Consulting logoTorus logoUNIMOR Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAluprof S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoCity Space logoRIS Kotes logoGTV Lighting logoForbo Flooring Systems Polska logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoSpectra Development logoKwiaty dla biura logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoBusiness House logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTétris Poland logoPodium Investment logoKart Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

EKO Pierwszy biurowiec West Station już gotowy

Wnętrze biurowca West Station.
Zakończyła się budowa pierwszego z dwóch biurowców powstających w ramach inwestycji West Station tuż obok dworca Warszawa Zachodnia. Do budynku już wkrótce wprowadzą się pracownicy firm, które wynajęły tutaj swoje biura.

Właśnie oddany do użytku czternastokondygnacyjny budynek West Station został już wynajęty w ok. 75 proc. Obiekt pomieści m.in. siedziby spółek z grupy PKP. 

 

West Station stanowi wspólny projekt HB Reavis, PKP S.A. i Xcity Investment. Z pierwszych efektów tej współpracy, czyli nowego budynku dworca kolejowego Warszawa Zachodnia można korzystać już od niemal roku.  Sąsiadujący z nim biurowiec to kolejny etap inwestycji współtworzącej funkcjonalną przestrzeń miejską w tej części Alei Jerozolimskich. Poprawie uległ dojazd w tę okolicę, dzięki przebudowie w ramach projektu części skrzyżowania Alei i ul. ppłk. Mieczysława Sokołowskiego „Grzymały”. Na lepszy dojazd pozwala także rozbudowana ścieżka rowerowa łącząca okolice Dworca Zachodniego z centrum Warszawy. Pierwsza faza projektu West Station refinansowana jest przez mBank kredytem w wysokości niemal 45 mln euro.


West Station oferuje najwyższej klasy powierzchnie biurowe, jednocześnie współtworząc ogólnodostępną przestrzeń publiczną. To kolejny projekt HB Reavis w Warszawie, do którego łatwo dotrzeć wieloma środkami komunikacji. Jego atutem jest położenie obok jednego z najważniejszych stołecznych dworców kolejowych i autobusowych, ale też łatwy dostęp do drogi ekspresowej S8 oraz autostrady A2 – komentuje Stanislav Frnka, Prezes Zarządu HB Reavis Poland.


Dla PKP S.A. kluczowe znaczenie ma fakt, że dzięki kompleksowi West Station, którego elementem jest nowy dworzec, poprawił się dostęp do stacji kolejowej od strony Al. Jerozolimskich oraz jej skomunikowanie z transportem autobusowym, zarówno miejskim, jak i dalekobieżnym. Jednym z najważniejszych aspektów planowanych przez nas inwestycji jest dostarczenie pasażerowi kompleksowej usługi transportowej dzięki integracji poszczególnych gałęzi transportu zbiorowego – mówi Mirosław Pawłowski, Prezes Zarządu PKP S.A.

 

Drugi budynek West Station będzie gotowy w III kw. 2017 r. Kompleks zaoferuje wówczas łącznie ponad 68 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Obiekt został zaprojektowany przez polską pracownię FS&P Arcus sp. z o.o. Już na etapie budowy inwestycja może pochwalić się międzynarodowym certyfikatem ekologicznym BREEAM Interim na poziomie Excellent. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra