Doradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoNowy Styl Group logoUNIMOR Development S.A. logoCity Space logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoLC Corp S.A. logoGhelamco Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoArchicom logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTorus logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPartner Capital Group logoAluprof S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOlivia Business Centre logoEcho Investment logoDorbud S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoKwiaty dla biura logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCHB14 logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoBusiness House logoCOTEX Office Centre logoKart Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoINTERBIURO logoSchüco International Polska logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoOnyx Business Point logoSpectra Development logoAgrobex Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoLobos Nieruchomości logoFYI Commercial Consulting logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

EKO Pierwszy biurowiec West Station już gotowy

Wnętrze biurowca West Station.
Zakończyła się budowa pierwszego z dwóch biurowców powstających w ramach inwestycji West Station tuż obok dworca Warszawa Zachodnia. Do budynku już wkrótce wprowadzą się pracownicy firm, które wynajęły tutaj swoje biura.

Właśnie oddany do użytku czternastokondygnacyjny budynek West Station został już wynajęty w ok. 75 proc. Obiekt pomieści m.in. siedziby spółek z grupy PKP. 

 

West Station stanowi wspólny projekt HB Reavis, PKP S.A. i Xcity Investment. Z pierwszych efektów tej współpracy, czyli nowego budynku dworca kolejowego Warszawa Zachodnia można korzystać już od niemal roku.  Sąsiadujący z nim biurowiec to kolejny etap inwestycji współtworzącej funkcjonalną przestrzeń miejską w tej części Alei Jerozolimskich. Poprawie uległ dojazd w tę okolicę, dzięki przebudowie w ramach projektu części skrzyżowania Alei i ul. ppłk. Mieczysława Sokołowskiego „Grzymały”. Na lepszy dojazd pozwala także rozbudowana ścieżka rowerowa łącząca okolice Dworca Zachodniego z centrum Warszawy. Pierwsza faza projektu West Station refinansowana jest przez mBank kredytem w wysokości niemal 45 mln euro.


West Station oferuje najwyższej klasy powierzchnie biurowe, jednocześnie współtworząc ogólnodostępną przestrzeń publiczną. To kolejny projekt HB Reavis w Warszawie, do którego łatwo dotrzeć wieloma środkami komunikacji. Jego atutem jest położenie obok jednego z najważniejszych stołecznych dworców kolejowych i autobusowych, ale też łatwy dostęp do drogi ekspresowej S8 oraz autostrady A2 – komentuje Stanislav Frnka, Prezes Zarządu HB Reavis Poland.


Dla PKP S.A. kluczowe znaczenie ma fakt, że dzięki kompleksowi West Station, którego elementem jest nowy dworzec, poprawił się dostęp do stacji kolejowej od strony Al. Jerozolimskich oraz jej skomunikowanie z transportem autobusowym, zarówno miejskim, jak i dalekobieżnym. Jednym z najważniejszych aspektów planowanych przez nas inwestycji jest dostarczenie pasażerowi kompleksowej usługi transportowej dzięki integracji poszczególnych gałęzi transportu zbiorowego – mówi Mirosław Pawłowski, Prezes Zarządu PKP S.A.

 

Drugi budynek West Station będzie gotowy w III kw. 2017 r. Kompleks zaoferuje wówczas łącznie ponad 68 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Obiekt został zaprojektowany przez polską pracownię FS&P Arcus sp. z o.o. Już na etapie budowy inwestycja może pochwalić się międzynarodowym certyfikatem ekologicznym BREEAM Interim na poziomie Excellent. 

 

Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra