CHB14 logoLobos Nieruchomości logoINTERBIURO logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBusiness House logoTorus logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoEcho Investment logoGłówka Pracuje logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTétris Poland logoGTV Lighting logoCity Space logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKart Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoFYI Commercial Consulting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPorto Office B Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoOlivia Business Centre logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoSpectra Development logoArchicom logoOmnitech Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoGhelamco Poland logoUNIMOR Development S.A. logoLC Corp S.A. logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoCity Office logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Cztery nowe budynki w Koneserze

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com
Nowe cztery budynki komercyjne powstaną w kompleksie Koneser w Warszawie. Wybuduje je HOCHTIEF Polska. Realizacja prac potrwa do grudnia 2017 r., a rozpoczną się one już w tym roku.

HOCHTIEF Polska podpisał umowę na budowę czterech budynków biurowo-handlowych w zespole zabudowy Centrum Praskie Koneser w dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser. Wartość kontraktu stanowi informację poufną. W ramach tej umowy w części komercyjnej Konesera powstaną budynki F, H, O i P. Będą one mieć od dwóch do sześciu kondygnacji naziemnych i po trzy kondygnacje podziemne. Już w listopadzie bieżącego roku prace budowlane rozpocznie warszawski Oddział HOCHTIEF Polska. Planowany termin zakończenia prac to grudzień 2017 r. Zrealizowane przez HOCHTIEF Polska obiekty dostarczą 32 000 mkw. powierzchni w części naziemnej.


Centrum Praskie Koneser to inwestycja, która zakłada rewitalizację i nadanie nowych funkcji obiektom dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek. Komercyjna część projektu oferuje 20 000 mkw. powierzchni, które przeznaczone są do spełniania funkcji handlowych, usługowych, gastronomicznych i kulturalnych. Z kolei 25 500 mkw. powierzchni  przeznaczonych jest na biura. Inwestorem projektu jest spółka Centrum Praskie Koneser Sp. z o.o. Spółka komandytowa, w której udziały posiadają Liebrecht & wooD Poland Sp. z o.o. oraz BBI Development NFI SA. W Koneserze powstanie też hotel Moxy Warsaw Praga, centrum konferencyjno-eventowe, a także pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki. Od listopada 2015 r. działa tu już Campus Warsaw – pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej centrum wsparcia dla start-upów sygnowane przez Google. 

 

Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
mlody90 :
mieszkam w okolicy konesera i z przyjemnością patrzę jak się zmienia. Pamiętam jak był tylko straszącym budynkiem za wielką ceglaną straszną ścianą a teraz nowoczesne kreatywne centrum Pragi gdzie jeszcze niezakończone prace sprawiają że wszyscy inwestorzy ustawiają się w kolejce. Oby tak dalej ja jestem mega ciekawy finału.
19 grudnia 2016 00:09
mantra