Grupa kapitałowa DL Invest Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoKart Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoTorus logoCHB14 logoHAVRE Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoDorbud S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoBusiness House logoCOTEX Office Centre logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoEcophon Saint-Gobain logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoArchicom logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHexagon logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoGhelamco Poland logoBREMA Sp. z.o.o. logoTriGranit Corporation logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoAluprof S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPartner Capital Group logoSawig Invest Group logoNowy Styl Group logoWOMAK HOLDING logoINTERBIURO logoEcho Investment logoKwiaty dla biura logoAgrobex Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Cztery nowe budynki w Koneserze

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com
Nowe cztery budynki komercyjne powstaną w kompleksie Koneser w Warszawie. Wybuduje je HOCHTIEF Polska. Realizacja prac potrwa do grudnia 2017 r., a rozpoczną się one już w tym roku.

HOCHTIEF Polska podpisał umowę na budowę czterech budynków biurowo-handlowych w zespole zabudowy Centrum Praskie Koneser w dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser. Wartość kontraktu stanowi informację poufną. W ramach tej umowy w części komercyjnej Konesera powstaną budynki F, H, O i P. Będą one mieć od dwóch do sześciu kondygnacji naziemnych i po trzy kondygnacje podziemne. Już w listopadzie bieżącego roku prace budowlane rozpocznie warszawski Oddział HOCHTIEF Polska. Planowany termin zakończenia prac to grudzień 2017 r. Zrealizowane przez HOCHTIEF Polska obiekty dostarczą 32 000 mkw. powierzchni w części naziemnej.


Centrum Praskie Koneser to inwestycja, która zakłada rewitalizację i nadanie nowych funkcji obiektom dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek. Komercyjna część projektu oferuje 20 000 mkw. powierzchni, które przeznaczone są do spełniania funkcji handlowych, usługowych, gastronomicznych i kulturalnych. Z kolei 25 500 mkw. powierzchni  przeznaczonych jest na biura. Inwestorem projektu jest spółka Centrum Praskie Koneser Sp. z o.o. Spółka komandytowa, w której udziały posiadają Liebrecht & wooD Poland Sp. z o.o. oraz BBI Development NFI SA. W Koneserze powstanie też hotel Moxy Warsaw Praga, centrum konferencyjno-eventowe, a także pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki. Od listopada 2015 r. działa tu już Campus Warsaw – pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej centrum wsparcia dla start-upów sygnowane przez Google. 

 

Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
mlody90 :
mieszkam w okolicy konesera i z przyjemnością patrzę jak się zmienia. Pamiętam jak był tylko straszącym budynkiem za wielką ceglaną straszną ścianą a teraz nowoczesne kreatywne centrum Pragi gdzie jeszcze niezakończone prace sprawiają że wszyscy inwestorzy ustawiają się w kolejce. Oby tak dalej ja jestem mega ciekawy finału.
19 grudnia 2016 00:09
real connect 2017
mantra