Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Business Garden Wrocław czeka już na najemców

Vastint Poland zakończył realizację pierwszego etapu Business Garden we Wrocławiu (fot. mat. prasowe)
Vastint Poland zakończył realizację pierwszego etapu Business Garden we Wrocławiu i otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Oddano do użytku w sumie niemal 37 000 mkw. z planowanych 110 000 mkw. nowoczesnej powierzchni najmu.

Nowo wybudowana inwestycja to trzy budynki biurowe oraz pawilon restauracyjny, otoczone ogrodem. Wrocławski Business Garden powstaje w obrębie dzielnicy Fabryczna w otoczeniu ulic Legnickiej, Dąbrówki i Jaworskiej. W jego sąsiedztwie znajduje się centrum handlowo-rozrywkowe Magnolia i stacja kolejowa Mikołajów.

 

Pierwsi najemcy wprowadzą się do kompleksu wiosną przyszłego roku. To bardzo udany projekt i na pewno zostanie dobrze oceniony przez przyszłych użytkowników. Patrząc na zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów, zarówno tych obecnych we Wrocławiu, jak i tych rozważających wejście na wrocławski rynek, decyzja o szybkim rozpoczęciu realizacji kolejnego etapu inwestycji na początku 2017 r. wydaje się uzasadniona. Planujemy realizację kolejnych trzech budynków biurowych, w tym najwyższego obiektu w kompleksie o wysokości 55 metrów – zapowiada Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint Poland.


Docelowo zaplanowanych jest dziewięć budynków biurowo-usługowych. Do użytku właśnie zostały oddane trzy pierwsze z nich. Są to 6-kondygnacyjne biurowce posadowione na płycie wspólnego garażu podziemnego. Zostały one zaprojektowane jako modułowe budynki w kształcie litery H. Pierwszy budynek oferuje 10 700 mkw. powierzchni najmu, a dwa pozostałe, połączone wspólnym łącznikiem oferują 25 900 mkw. W przestrzeni pomiędzy budynkami znajduje się ogród ze strefami relaksu, sportu i pracy z dostępem do Wi-Fi. 


Realizacja wizualno-funkcjonalnych założeń projektu architektury krajobrazu została rozłożona na trzy etapy inwestycji. Trzeba jednak podkreślić, że najwięcej atrakcji powstało już teraz, aby nasi najemcy mogli od samego początku w pełni korzystać z „zielonej infrastruktury”. Do ich dyspozycji oddajemy boisko sportowe do gry w  badmintona i koszykówkę, boisko wypełnione piaskiem do gry w siatkówkę plażową oraz tor do gry w bule – informuje Marek Ulanecki, Leasing Manager Vastint Poland.


Kompleks oferować będzie także szereg dodatkowych udogodnień dla najemców. W pierwszej kolejności zostanie uruchomiona kantyna. W najbliższych planach jest m.in. otwarcie przedszkola i placówki medycznej. Wraz z powstawaniem kolejnych etapów inwestycji wachlarz świadczeń będzie wzbogacany.
Developerem projektu jest spółka Vastint Poland, generalnym wykonawcą pierwszego etapu inwestycji była firma Budimex, natomiast autorem projektu architektonicznego - pracownia APA Wojciechowski

 


3.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra