bcb wrzesień 2020

Business Garden Wrocław czeka już na najemców

Vastint Poland zakończył realizację pierwszego etapu Business Garden we Wrocławiu (fot. mat. prasowe)
Vastint Poland zakończył realizację pierwszego etapu Business Garden we Wrocławiu i otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Oddano do użytku w sumie niemal 37 000 mkw. z planowanych 110 000 mkw. nowoczesnej powierzchni najmu.

Nowo wybudowana inwestycja to trzy budynki biurowe oraz pawilon restauracyjny, otoczone ogrodem. Wrocławski Business Garden powstaje w obrębie dzielnicy Fabryczna w otoczeniu ulic Legnickiej, Dąbrówki i Jaworskiej. W jego sąsiedztwie znajduje się centrum handlowo-rozrywkowe Magnolia i stacja kolejowa Mikołajów.

 

Pierwsi najemcy wprowadzą się do kompleksu wiosną przyszłego roku. To bardzo udany projekt i na pewno zostanie dobrze oceniony przez przyszłych użytkowników. Patrząc na zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów, zarówno tych obecnych we Wrocławiu, jak i tych rozważających wejście na wrocławski rynek, decyzja o szybkim rozpoczęciu realizacji kolejnego etapu inwestycji na początku 2017 r. wydaje się uzasadniona. Planujemy realizację kolejnych trzech budynków biurowych, w tym najwyższego obiektu w kompleksie o wysokości 55 metrów – zapowiada Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint Poland.


Docelowo zaplanowanych jest dziewięć budynków biurowo-usługowych. Do użytku właśnie zostały oddane trzy pierwsze z nich. Są to 6-kondygnacyjne biurowce posadowione na płycie wspólnego garażu podziemnego. Zostały one zaprojektowane jako modułowe budynki w kształcie litery H. Pierwszy budynek oferuje 10 700 mkw. powierzchni najmu, a dwa pozostałe, połączone wspólnym łącznikiem oferują 25 900 mkw. W przestrzeni pomiędzy budynkami znajduje się ogród ze strefami relaksu, sportu i pracy z dostępem do Wi-Fi. 


Realizacja wizualno-funkcjonalnych założeń projektu architektury krajobrazu została rozłożona na trzy etapy inwestycji. Trzeba jednak podkreślić, że najwięcej atrakcji powstało już teraz, aby nasi najemcy mogli od samego początku w pełni korzystać z „zielonej infrastruktury”. Do ich dyspozycji oddajemy boisko sportowe do gry w  badmintona i koszykówkę, boisko wypełnione piaskiem do gry w siatkówkę plażową oraz tor do gry w bule – informuje Marek Ulanecki, Leasing Manager Vastint Poland.


Kompleks oferować będzie także szereg dodatkowych udogodnień dla najemców. W pierwszej kolejności zostanie uruchomiona kantyna. W najbliższych planach jest m.in. otwarcie przedszkola i placówki medycznej. Wraz z powstawaniem kolejnych etapów inwestycji wachlarz świadczeń będzie wzbogacany.
Developerem projektu jest spółka Vastint Poland, generalnym wykonawcą pierwszego etapu inwestycji była firma Budimex, natomiast autorem projektu architektonicznego - pracownia APA Wojciechowski

 


3.0
Napisz pierwszy komentarz