Tork

Firmy przeprowadzają się na Wolę

Warszawa (fot. Walter Herz)
Warszawa (fot. Walter Herz)
Służewiec uznawany był dotychczas za najlepszą warszawską lokalizację biurową. Obecnie jego pozycję przejmuje Wola. Jak informują eksperci firmy Walter Herz: do nowego centrum biznesowego, które tworzy się na jej terenie, firmy przyciągają m.in. atrakcyjne projekty placemakingowe.

Okolice ronda Daszyńskiego oraz osi prowadzącej do ronda ONZ oferują prawie pół miliona mkw. powierzchni biurowej. Jak zauważają specjaliści Walter Herz: zasób wolskich biur sięga już połowy oferty, jaką dysponuje największe w kraju zagłębie biurowe zlokalizowane na Służewcu. Wg ich prognoz za kilka lat duże projekty pozwolą Woli na zdetronizowanie mokotowskiego centrum.

 

Najemcy wykazują spore zainteresowanie powierzchnią biurową na Woli. Przykładem może być ukończony przed wakacjami kompleks Warsaw Spire, który dostarczył na warszawski rynek ponad 100 000 mkw. powierzchni biurowej i na już komplet najemców. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku biurowca Q22 , którego komercjalizacja również dobiega końca. Jak zauważają specjaliści Walter Herz: głównym powodem decyzji o przeprowadzce są niebotyczne korki i problemy z parkowaniem, z jakimi codziennie musi borykać się ok. 90 tys. osób pracujących w konglomeracie biurowym w rejonie ulic Domaniewskiej i Postępu.      

 

Kłopoty z dojazdem to nie jedyny powód relokacji firm. Specjaliści Walter Herz zwracają uwagę, że wolskie obiekty są nie tylko nowocześniejsze, ale oferują też coś więcej niż tylko biura. Zlokalizowane na Woli biurowce otacza żywa tkanka miejska. Kompleksy biurowe tętnią życiem dzięki pasażom handlowo-usługowym, skwerom czy zielonym placom rekreacyjnym. 

 

Całościowe myślenie o biurowcu jako koncepcji biznesowej zapoczątkowała firma Ghelamco. Jej projekt inspiruje kolejnych inwestorów. Aktywizację tkanki miejskiej  na terenie kompleksu, który ma powstać w miejscu przeznaczonego do wyburzenia centrum handlowego Jupiter zapewnia również Echo Investment. Z kolei przy ul. Żelaznej przygotowywany projekt ArtN firmy Capital Park, który ma dostarczyć ponad 64 000 mkw. powierzchni biurowo-usługowo-handlowo-kulturalnej. W okolicy ronda Daszyńskiego wieżę biurową Skyliner zamierza także wybudować również firma Karimpol.  

 

Przy rondzie Daszyńskiego powstaje także Sienna Towers, która jest nową inwestycją firmy Ghelamco. Obiekt będzie miał bezpośrednie, podziemne połączenie ze stacją metra. Pod koniec października br. przy skrzyżowaniu ul. Prostej i Żelaznej ruszyła także budowa kompleksu Mennica Legancy Tower. W połowie br. Skanska zaczęła również realizację pierwszego etapu projektu biurowego Spark.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra