Skandynawska firma z biurem w najwyższym obiekcie północnej Polski

Biurowiec Olivia Star - wizualizacja
Biurowiec Olivia Star - wizualizacja
Nordea Bank AB Oddział w Polsce wynajęła dwa piętra nowo powstającego budynku kompleksu Olivia Business Centre w Gdańsku – Olivia Star. Nowe biuro firmy będzie inspirowane naturą i skandynawskimi fiordami.

Nordea Bank AB Oddział w Polsce swoje biuro w obiekcie Olivia Star ulokuje na niemal 2600 mkw. powierzchni. Firma wprowadzi się na 19. i 20. piętro biurowca, z których rozciągać się będzie widok na nadmorską panoramę. Biuro Nordei w Olivia Star będzie inspirowane naturą oraz fiordami Skandynawii. Projekt ten uwzględni powierzchnie wspólne, sale konferencyjne i przestrzeń do relaksu. Dzięki wynajęciu dwóch pięter nowego budynku, dział Nordea Capital Markets IT będzie mógł zwiększyć zatrudnienie do 250 osób. W transakcji skandynawską firmę wspierał Colliers International.

 

Nordea Bank AB Oddział w Polsce świadczy usługi finansowe związane ze wsparciem procesów jednostek biznesowych skandynawskiej Grupy Nordea oraz oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu IT. W Polsce firma funkcjonuje w dwóch lokalizacjach, tj. w Trójmieście i w Łodzi. 

 

Bardzo cieszy nas fakt, że Nordea, jako jedna z pierwszych firm, zdecydowała się na zacieśnienie współpracy z Olivia Business Centre. Wybrała przy tym najwyższą jakość. Olivia Star będzie pierwszym budynkiem klasy A+ w północnej Polsce, z niezwykle bogatą listą usług dla najemców i serią rozwiązań podnoszących komfort pracy. Wyjątkowa w tak wysokim obiekcie jest np. elewacja z uchylnymi elementami, umożliwiającymi naturalną wentylację wszystkich pięter biurowych; przy czym fasadę zaprojektowaliśmy i przebadaliśmy sami. Będzie to pierwszy taki budynek w Polsce – podkreśla Maciej Kotarski, dyrektor wynajmu w Olivia Business Centre. 

 

Budynek Olivia Star będzie najwyższym obiektem w północnej Polsce (łącznie z iglicami obiekt osiągnie 180 metrów). Z najwyższego piętra biurowca Olivia Star będzie można podziwiać panoramę obejmującą Zatokę Gdańską, klify Gdyni, porty, Półwysep Helski i Trójmiejski Park Krajobrazowy. Z tego powodu na tych najwyższych piętrach budynku powstanie ogólnodostępny taras widokowy i centrum konferencyjne.

 


1.0
Napisz pierwszy komentarz