EKO Platinium ze złotem

Biurowiec Platinium IV
Biurowiec Platinium IV
Budynek Platinium IV uzyskał certyfikat ekologiczny LEED EBOM (certyfikat dla budynków istniejących) na poziomie Gold.

Należący do portfolio Allianz budynek uzyskał certyfikat ekologiczny LEED. Proces certyfikacji obiektu przeprowadziła międzynarodowa firma doradcza Colliers International. Platinium IV to jeden z pięciu biurowców klasy A, tworzących kompleks Platinium Business Park. Znajduje się on w Warszawie u zbiegu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej. Łącznie budynki oferują 58 200 mkw. nowoczesnej powierzchni z możliwością dowolnej aranżacji. Unikalnym elementem kompleksu jest park oraz jeziorko znajdujące się pomiędzy budynkami. 

 

Jesteśmy dumni, że Platinium IV otrzymał certyfikat LEED EBOM na poziomie Gold. To już drugi budynek w Platinium Business Park z certyfikatem na tak wysokim poziomie, co ukazuje skalę naszego zaangażowania w zrównoważony rozwój i dbałość o komfort naszych najemców — powiedział Meike Feistkorn, Allianz Real Estate Germany GmbH, asset manager w Platinium Business Park.

 

Strategia certyfikacyjna dla Platinium Business Park IV została opracowana w sposób umożliwiający zachowanie równowagi między środowiskowymi, społecznymi i ekonomicznymi aspektami funkcjonowania budynku. Wprowadzając proekologiczne usprawnienia, takie jak redukcja zużycia wody kranowej, zmniejszenie zużycia środków czystości, nowe plany operacyjne budynku czy czujki ruchu, położono nacisk zarówno na poprawę komfortu użytkowników jak i obniżenie kosztów operacyjnych. Dzięki ścisłej współpracy zarządcy nieruchomości, kierownika technicznego, właściciela budynku oraz konsultantów certyfikacji LEED, budynek Platinium Business Park IV uzyskał aż 67 punktów, czyli o ponad 10 proc. więcej niż stanowi minimalny próg otrzymania certyfikatu na poziomie Gold - to ogromny sukces — powiedział Andrzej Gutowski, specjalista ds. certyfikacji w Colliers International.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz