Interbiuro - duży

Nowe biuro? Nie bój się!

"Nie bój się Activity-Based Working" – apelują Kinnarps, Hays i Skanska we wspólnej publikacji na temat polskich doświadczeń dotyczących wdrażania koncepcji Activity-Based Working (ABW).

Przez wiele lat pracowników wtłaczano w jeden standard przestrzeni pracy. Obecnie coraz więcej firm odkrywa zalety zróżnicowanego środowiska pracy. Wraz z rewolucją mobilną odmieniły się także metody pracy umożliwiając realizację zadań w wybranym przez pracownika miejscu i porze. Na te wyzwania spółczesnego środowiska pracy odpowiada koncepcja Activity-Based Working

Hays, Kinnarps i Skanska postanowili podzielić się swoimi doświadczeniami z koncepcją Activity-Based Working we wspólnej publikacji Nie bój się activity based working. Raport ten przedstawia szeroki kontekst zjawiska, a także wyniki badania Biuro a potrzeby organizacji, które zostało przeprowadzone w ubiegłym oku na próbie niemal 100 firm zatrudniających łącznie ponad 50 000 pracowników. 

Spektrum zagadnień poruszonych w naszym wspólnym materiale doskonale ilustruje jak złożonym zjawiskiem jest to, co potocznie nazywamy biurem, zaś sama publikacja skłania do refleksji – jak mało docenianym narzędziem biznesowym jest środowisko pracy. Skonfrontowanie się z wyrazistą koncepcją ABW stanowi impuls do uzyskania głębszego wglądu w sposób organizacji pracy w firmie i często rozpoczyna proces zmiany. Jego końcowym rezultatem jest nowoczesne przedsiębiorstwo ze znakiem rozpoznawczym w postaci przestrzeni pracy, która odpowiada na potrzeby i oczekiwania przedstawicieli wielu pokoleń, umożliwia pracę w zgodzie z własnymi preferencjami, gwarantując dostęp do różnorodnych rozwiązań aranżacyjnych oraz tworzy okazje do integracji zespołu i wymiany doświadczeń – mówi Beata Osiecka, prezes Kinnarps Polska, Head of CEE Region.

W publikacji Nie bój się Activity-Based Working przytoczone zostało badanie Biuro a potrzeby organizacji, które wykazało, że wg ankietowanych firm, o kształcie rynku pracy w najbliższym czasie będzie decydować elastyczność. Podczas rozmów rekrutacyjnych pytania o możliwość zdalnego wykonywania części obowiązków lub elastycznych godzin pracy stają się standardem. Pracodawcy powinni mieć świadomość, iż nie mogą przegapić ewolucji zachodzącej na rynku pracy. Firmy, które chcą nie tylko pozyskać, ale i zatrzymać najlepszych pracowników, powinny rozpocząć wprowadzanie zmian ukierunkowanych na lepsze dopasowanie środowiska pracy do potrzeb swoich pracowników. Obecnie zdecydowana większość firm oferuje swoim pracownikom prywatną opiekę medyczną. Warto jednak pamiętać, że zaraz po tym świadczeniu, drugim najważniejszym dla pracowników jest możliwość pracy elastycznej. W tegorocznym badaniu Hays Poland ponad połowa ankietowanych pracowników określiła ten element oferty jako najważniejszy dodatek pozapłacowy, świadczący o atrakcyjności oferty pracodawcy – mówi Paula Rejmer, dyrektor zarządzająca Expert Perm w Hays Poland.

  • 1
  • 2

0.0
Napisz pierwszy komentarz