Flowcrete Polska Sp. z o.o. logoKontor logoHAVRE Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTétris Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBusiness House logoSpectra Development logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArchicom logoVantage Development S.A. logoTorus logoNowy Styl Group logoForbo Flooring Systems Polska logoFYI Commercial Consulting logoAluprof S.A. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-BUD logoARTSERVIS sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoAgrobex Sp. z o.o. logoPodium Investment logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Niemiecki inwestor kupuje Maraton

Biurowiec Maraton w Poznaniu
Fundusz zarządzany przez Union Investment kupił najnowszą poznańską inwestycję firmy Skanska. Portfel niemieckiego inwestora wzbogaci się o biurowiec Maraton.

Maraton to druga inwestycja biurowa Skanska w Poznaniu. W całości do użytku budynek został oddany pod koniec grudnia 2016 r. W gronie najemców obiektu znajdują się takie firmy jak Naspers z Grupą OLX, ROCKWOOL GBSC, Sii, APS, Bridgestone EBS, Century Link, Duni European Finance Function czy REHAU Business Services. Budynek Maraton Skanska sprzedała funduszowi zarządzanemu przez Union Investment z siedzibą w Hamburgu. Niemiecki inwestor już po raz drugi wybrał projekt Skanska w mieście regionalnym. Pierwszym budynkiem, który znalazł się w portfelu Union Investment, był biurowiec Dominikański we Wrocławiu.

 

Nasza strategia w Polsce zakłada szeroką dywersyfikację naszego portfolio nieruchomości. Poznań jest naszą dziesiątą lokalizacją dla inwestycji w kraju. Poznański rynek biurowy ma doskonałe perspektywy wzrostu, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu nieruchomości tak wysokiej jakości w centrum miasta – mówi Martin Schellein, Head of Investment Management Europe w Union Investment Real Estate GmbH. 

 

Po tej akwizycji, Union Investment posiada łącznie 16 nieruchomości w Polsce, zarówno z sektora biurowego, jak i handlowego oraz hotelowego, o łącznej wartości ok. 1,6 miliarda euro. 

 

W procesie sprzedaży inwestora Union Investment Real Estate GmbH z siedzibą w Hamburgu wspierała firma Colliers International, natomiast Skanska Property Poland reprezentowana była przez firmę Knight Frank. Od strony prawnej transakcję po stronie kupującego obsługiwała kancelaria Hogan Lovells, a po stronie sprzedającego – firma prawnicza Dentons

 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
mantra