Assa Abloy

Niemiecki inwestor kupuje Maraton

Biurowiec Maraton w Poznaniu
Fundusz zarządzany przez Union Investment kupił najnowszą poznańską inwestycję firmy Skanska. Portfel niemieckiego inwestora wzbogaci się o biurowiec Maraton.

Maraton to druga inwestycja biurowa Skanska w Poznaniu. W całości do użytku budynek został oddany pod koniec grudnia 2016 r. W gronie najemców obiektu znajdują się takie firmy jak Naspers z Grupą OLX, ROCKWOOL GBSC, Sii, APS, Bridgestone EBS, Century Link, Duni European Finance Function czy REHAU Business Services. Budynek Maraton Skanska sprzedała funduszowi zarządzanemu przez Union Investment z siedzibą w Hamburgu. Niemiecki inwestor już po raz drugi wybrał projekt Skanska w mieście regionalnym. Pierwszym budynkiem, który znalazł się w portfelu Union Investment, był biurowiec Dominikański we Wrocławiu.

 

Nasza strategia w Polsce zakłada szeroką dywersyfikację naszego portfolio nieruchomości. Poznań jest naszą dziesiątą lokalizacją dla inwestycji w kraju. Poznański rynek biurowy ma doskonałe perspektywy wzrostu, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu nieruchomości tak wysokiej jakości w centrum miasta – mówi Martin Schellein, Head of Investment Management Europe w Union Investment Real Estate GmbH. 

 

Po tej akwizycji, Union Investment posiada łącznie 16 nieruchomości w Polsce, zarówno z sektora biurowego, jak i handlowego oraz hotelowego, o łącznej wartości ok. 1,6 miliarda euro. 

 

W procesie sprzedaży inwestora Union Investment Real Estate GmbH z siedzibą w Hamburgu wspierała firma Colliers International, natomiast Skanska Property Poland reprezentowana była przez firmę Knight Frank. Od strony prawnej transakcję po stronie kupującego obsługiwała kancelaria Hogan Lovells, a po stronie sprzedającego – firma prawnicza Dentons

 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz