Tork

AstraZeneca powiększa biuro w obiekcie Postępu 14

Biurowiec Postępu 14 w Warszawie
Biurowiec Postępu 14 w Warszawie
AstraZeneca zostaje na dłużej w biurowcu Postępu 14 w Warszawie. Jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie nie tylko przedłużyła umowę najmu, ale także dobrała kolejne mkw. powierzchni.

AstraZeneca przedłużyła umowę najmu prawie 7000 mkw. oraz dobrała kolejne 6200 mkw. powierzchni w należącym do HB Reavis biurowcu Postępu 14 w Warszawie. W procesie negocjowania warunków umowy firmę AstraZeneca reprezentowali eksperci z JLL.

W Polsce AstraZeneca jest obecna od 25 lat. Spółka należy do światowej czołówki innowacyjnej branży farmaceutycznej. Jej główna działalność koncentruje się na odkrywaniu i wprowadzaniu na rynek leków z obszaru onkologii, pulmonologii, kardiologii i diabetologii. Firma zatrudnia globalnie ponad 50 000 pracowników, w tym ponad 700 osób w Polsce.


W AstraZeneca pracownicy są największym atutem, dlatego dwa lata temu zdecydowaliśmy się przenieść naszą siedzibę na Postępu 14, bo ta lokalizacja dawała nam najlepsze warunki do wybudowania nowoczesnego i przyjaznego pracownikom biura. Miniony rok potwierdził, że to był trafny wybór. Ten fakt zyskuje znaczenie wobec dalszego rozwoju naszej organizacji w Polsce - planu stworzenia kolejnych atrakcyjnych stanowisk pracy, a co się z tym wiąże - podwojenia wynajmowanej powierzchni potrzebnej do zapewnienia innowacyjnego środowiska pracy. Planom tym niewątpliwie sprzyja nowoczesna infrastruktura obiektu i optymalna lokalizacja na Mokotowie – komentuje Andrzej Pelczarski, kierownik w Centrum Operacyjnym Badań Klinicznych AstraZeneca.

 

Podpisana umowa będzie jedną z największych transakcji biurowych, jakie w tym roku zostaną zawarte poza biznesowym centrum Warszawy. Pomimo, że ciężar aktywności deweloperów przeniósł się w inne obszary Warszawy - w szczególności na obrzeża centrum oraz rejon Al. Jerozolimskich, to Mokotów nadal stanowi atrakcyjną lokalizację dla biznesu, co potwierdza zawarta właśnie transakcja przedłużenia i ekspansji AstraZeneca w biurowcu HB Reavis – komentuje Jakub Sylwestrowicz, Dyrektor Działu Reprezentacji Najemcy w JLL.

 

Budynek Postępu 14 oferuje 34 500 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Ten 10-kondygnacjny obiekt znajduje się u zbiegu ulic Marynarskiej i Postępu. Budynek posiada certyfikat ekologiczny BREEAM Final na poziomie Excellent

 


1.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra