Top Woman in Real Estate

Architektura szerszych perspektyw

Innowacyjna fasada FWS 60 CV.HD została w tym roku wyróżniona najwyższą nagrodą Red Dot Design Award: Best of the Best 2017 (Fot. Schüco)
W krajobrazie polskich miast można dostrzec liczne szklane, transparentne budynki. Takie obiekty dobrze wtapiają się w otoczenia, a także pozwalają kształtować przestrzenie otwarte, jasne i przyjazne użytkownikom.

Sama konstrukcja ramowa z innowacyjnymi izolatorami osiąga wartość współczynnika przenikania ciepła od Uf = 0,88 W/m2K. W zależności od projektowanej charakterystyki energetycznej obiektu można wybrać system superizolowany (SI) z certyfikatem Instytutu Domów Pasywnych lub wysoko izolowaną wersję Schüco FWS 35 PD.HI. Fasadę można harmonijnie łączyć z oknami aluminiowymi Schüco AWS i drzwiami Schüco ADS, tworząc kombinacje elementów stałych i otwieranych. Unikatowy design fasady został wyróżniony prestiżową, najwyższą nagrodą iF gold award 2017.

 

Prekursorzy modernistycznych, szklanych fasad twierdzili, że „forma zależna jest od funkcji”. Dzisiejsze technologie fasad aluminiowych są jednak już tak mocno zaawansowane, że pozwalają na łatwą realizację każdego, nawet bardzo śmiałego zamierzenia architektonicznego. Dla przykładu system fasadowy Schüco FWS 60 CV pozwala na kreowanie klarownych podziałów przeszkleń. Jest to fasada, w której ujednolicono optycznie konstrukcję nośną i skrzydła okienne w wąski element o łącznej szerokości zaledwie 60 mm, dzięki czemu od zewnątrz wygląd pól stałych i otwieranych jest identyczny, a od wewnątrz wyróżnia je tylko cienka fuga i klamka. Elastyczne rozwiązanie pozwala na projektowanie ścian osłonowych z oknami rozwieranymi nawet do 3,2 m i uchylno-rozwieranymi do 2,8 m. Dodatkowo istnieje możliwość wkomponowania subtelnych portfenetrów z całoszklaną balustradą. Transparentnemu designowi fasady towarzyszą doskonałe właściwości użytkowe. Referencyjny moduł fasadowy o wymiarach 1,20 m x 2,50 m z szybą o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,7 W/m2K posiada izolacyjność cieplną na poziomie Ucw=0,85 W/m2K z uwzględnieniem mostków śrubowych. Rozwiązanie zostało starannie przemyślane we wszystkich szczegółach, zapewnia optymalne odprowadzenie wody, izolacyjność akustyczną i odporność na włamanie do klasy RC2. O innowacyjności fasady FWC 60 CV może świadczyć fakt, że została nagrodzona aż trzema najwyższymi nagrodami przyznawanymi przez międzynarodowe jury w zakresie designu: iF gold award 2016, German Design Award Winner 2017 i Red Dot Design Award: Best of the Best 2017.

 

  • 1
  • 2

0.0
Tagi: Schuco
Napisz pierwszy komentarz