bcb wrzesień 2020

Biuro z charakterem

Wizualizacja nowego biura Tétris w budynku Warsaw Spire
Konkursowa koncepcja na biuro Tétris w budynku Warsaw Spire nabrała kształtów. Poznaj projekt, który zwyciężył w konkursie dla młodych architektów na nową siedzibę firmy.

Przypomnijmy, że konkurs pod koniec zeszłego roku wygrała pracownia Noname Architects. Jest to niewielka, ale prężna firma, która stawia pierwsze kroki w środowisku projektowym. To pełni pasji młodzi ludzie, którzy do pracy podchodzą nie tylko z wyobraźnią, ale i solidnym warsztatem. Dlatego zaproponowaliśmy współprojektowanie naszego biura 3-osobowemu zespołowi pracowni Noname – mówi Paweł Brodzik, dyrektor zarządzający Tétris.

Projekt cechują m.in. dynamizująca wnętrza geometria, ostre kąty podświetlanych tafli sufitowych oraz nietypowe łamanie przestrzeni. Co więcej, design nowego biura nieprzypadkowo przynosi skojarzenia z geometrią wykreślną. Szukaliśmy formy, która podkreśli naszą tożsamość. Jesteśmy budowniczymi, architektami i doradcami. W równej mierze interesują nas niuanse budowlane, jak i wizerunek, który dzięki naszym projektom oferujemy klientom – mówi Danuta Barańska, dyrektor kreatywna Tétris.

Centralnym elementem nowego biura będą recepcja i townhall. Wchodzących będzie witać elegancka surowość, ostre kąty i lekka konstrukcja. Z kolei townhall (otwarte miejsce do spotkań) będzie zbudowany na podeście. Zastosowanie drewna to sposób na ocieplenie tej powierzchni. Drewno pojawi się w ażurowym parawanie oraz w obiciu słupów i ścian. Całość zostanie uzupełniona przytulnymi fotelami i stolikami na lekkich, metalowych stelażach. Najbardziej oryginalnym elementem tego wnętrza będzie dynamiczny sufit zbudowany z płaszczyzn o zmiennej geometrii.

Relacje z Tétris układają się świetnie. My dostarczamy design i projekt wykonawczy, a Tétris występuje w roli „wielkiego brata”, który weryfikuje i koryguje założenia oraz przekłada wszystko na język budowlany – mówi Grzegorz Zając, architekt i team leader Noname Architects. Prace prowadzone są w modelu Deisgn & Build, dzięki czemu ustalenia z architektami są na bieżąco konfrontowane z wycenami materiałów i ekspertyzami wykonawczymi.

Nowe biuro Tétris zajmie 550 mkw powierzchni na 25. piętrze budynku Warsaw Spire. Premiera tej przestrzeni planowana jest na jesień.

 


0.0
Tagi: Tetris
Napisz pierwszy komentarz