Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Archicom znów buduje we Wrocławiu

Archicom otrzymał pozwolenie na budowę nowego biurowca w centrum Wrocławia. Budowa obiektu City Forum rozpocznie się już wkrótce.

Archicom to deweloper, który posiada 16 proc. udział we wrocławskim rynku sprzedaży nieruchomości komercyjnych. Obecnie szykuje się on do wprowadzenia oferty projektu biurowego o nazwie City Forum. Deweloper otrzymał już prawomocną decyzję o pozwoleniu na budowę. Prace rozpoczną się już w czerwcu. W najbliższym czasie możemy spodziewać się także pierwszych wizualizacji biurowca. 

City Forum to szósty projekt biurowy Archicomu. Biurowiec powstanie w centrum miasta na działce przy zbiegu ulic Traugutta i Pułaskiego. Prestiżowa lokalizacja w centrum Wrocławia zapewnia przyszłym najemcom doskonałą ekspozycję marki, a ich przyszłym pracownikom komfortowe warunki pracy i sprawny dojazd do biura - mówi Tomasz Sujak, Członek Zarządu Archicom S.A. 

City Forum będzie nowoczesnym biurowcem klasy A z certyfikacją ekologiczną LEED. Kompleks będzie składał się z połączonych ze sobą dwóch 6 i 7-kondygnacyjnych budynków, których łączna powierzchnia wyniesie to ok. 24 000 mkw. Inwestycja będzie przebiegała w dwóch etapach. W I etapie powstanie budynek City One o powierzchni ponad 12 000 mkw., którego oddanie do użytku zaplanowano na koniec 2018 r. 

Projekty komercyjne muszą być przede wszystkim kompleksowe - dodaje Tomasz Sujak, Członek Zarządu Archicom S.A. - Biuro nie jest już tylko miejscem pracy, to prawdziwe centrum wydarzeń, w którym pracownicy spędzają przecież większość swojego dnia - pracują, jedzą lunch, idą do lekarza i odprowadzają dzieci do przedszkola. Takie warunki tworzymy właśnie w City Forum.

Pomiędzy budynkami powstanie pasaż, którego przestrzeń zostanie wzbogacona akcentami zieleni i przyjaznymi strefami relaksu. Na parterach obiektów przewidziano lokale usługowe, w których planowane są m.in. kawiarnia i kantyna. Do dyspozycji użytkowników biurowca zostanie przeznaczonych ponad 280 miejsc postojowych na parkingach podziemnych i na zewnątrz oraz rozbudowane zaplecze dla rowerzystów. 

Budynek zostanie wyposażony w inteligentne systemy sterowania wsparte technologiami oszczędzającymi wodę i prąd. Projekt przestrzeni będzie pozwalał na elastyczną aranżację powierzchni biurowej. Projekt przygotowany został przez autorskie studio architektoniczne Doroty i Kazimierza Śródków. Za generalne wykonawstwo odpowiadać będzie spółka wchodząca w skład Grupy Archicom - Archicom Sp. z o.o. - Realizacja Inwestycji Spółka komandytowa

 


0.0
Tagi: Archicom
Napisz pierwszy komentarz
mantra