Początek roku dobry dla Krakowa

Kraków (fot. pixabay.com)
Kraków (fot. pixabay.com)
Jak wynika z raportu Knight Frank I kw. br. na krakowskim rynku nieruchomości zakończył się wspaniałymi wynikami. Zobacz jak eksperci z firmy Knight Frank podsumowują sytuację na rynku biurowym w stolicy Małopolski.

 

  Monika Sułdecka-Karaś, Dyrektor Regionalny i Partner w Knight Frank:

Kraków wyróżnia jednocześnie ożywiona aktywność najemców. W ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku w stolicy Małopolski podpisano umowy najmu obejmujące 52 500 mkw. powierzchni. To o ponad 50 proc. więcej w porównaniu ze średnią kwartalną z ostatnich 5 lat.

Ze względu na niesłabnący popyt na powierzchnię biurową, Kraków od kilku lat odnotowuje niski poziom pustostanów. Mimo prognozowanego na ten rok rekordowego wolumenu nowej podaży, współczynnik pustostanów po I kwartale zanotował lekki spadek (o 0,4 pp. do poziomu 6,8 proc.) w porównaniu z końcem ubiegłego roku i ponownie był jednym z najniższych spośród wszystkich głównych rynków biurowych w Polsce.

Wywoławcze stawki czynszów na lokalnym rynku utrzymują się na stabilnym poziomie porównywalnym do pozostałych miast regionalnych. Na koniec marca 2017 roku czynsze wywoławcze w większości budynków klasy A kształtowały się na poziomie od 13,5 do 14,5 EUR/mkw./miesiąc, natomiast w budynkach klasy B między 10 a 12 EUR lub 42-50 PLN/mkw./miesiąc.

 


 

Raport w wersji elektronicznej dostępny do pobrania: http://bit.ly/2rbULAH

 

  • 1
  • 2

0.0
Tagi: Knight Frank
Napisz pierwszy komentarz
mantra