Giant

Plac dla koneserów

Plac Konesera - wizualizacja
Plac Konesera - wizualizacja
Warszawiacy zyskali nowe centrum życia kulturalnego Pragi. Rada m.st. Warszawy przegłosowała wniosek o nadanie nazwy Plac Konesera powierzchni zlokalizowanej na terenie multifunkcjonalnej inwestycji Centrum Praskie Koneser.

Wczoraj rada m.st. Warszawy rozpatrzyła i jednomyślnie przegłosowała wniosek o nadanie nazwy Plac Konesera powierzchni, która znajduje się na terenie Centrum Praskiego Koneser. Będzie to nowe miejsce spotkań i centrum życia kulturalnego Pragi. Plac Konesera powstanie w samym sercu dzielnicy, w sąsiedztwie firm z sektora kreatywnego i innowacji oraz centrów restauracyjno-kulturalnych. Oficjalne oddanie inwestycji oraz placu planowane jest wiosną 2018 r.

Centrum Praskie Koneser to 5-hektarowa inwestycja, która znajduje się w kwartale ulic Ząbkowskiej, Markowskiej, Białostockiej i Nieporęckiej, czyli na terenie byłej Warszawskiej Wytwórni Wódek. Rewitalizacja tego miejsca zakłada zarówno adaptację zabytkowych budynków, jak i budowę nowych.

Jako inwestor działający na Pradze już od 20 lat i osoba, dla której niebywałe znaczenie ma zachowanie historycznej świadomości i ochrona praskiego dziedzictwa kulturowego, wsparcie inicjatywy nadania nazwy Plac Konesera było naturalną reakcją, a nawet obowiązkiem. Jest to najbardziej skuteczny sposób utrwalania wśród mieszkańców Warszawy i turystów skojarzeń miejsca z jego dawnym zastosowaniem, a jednocześnie promocja Pragi, zaproszenie do jej odwiedzenia. Po pół roku intensywnych prac możemy dzisiaj powiedzieć, że Warszawa zyskała nowe kulturalne centrum, a Praga pierwszy plac po tej stronie Wisły, łączący funkcje usługowe, biznesowe, handlowe, muzealne, restauracyjne czy w końcu mieszkaniowe. To nasz wspólny sukces – mówi Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development, jednego z właścicieli Centrum Praskiego Koneser.

O nadanie nazwy, która będzie nawiązywać do przeszłości miejsca wnioskował Komitet Honorowy inicjatywy. Pod złożonym do Rady Miasta wnioskiem podpisały się osoby zaangażowane w rozwój stolicy, ludzie znani ze swojej działalności na rzecz miasta oraz reprezentanci świata kultury i sztuki, m.in.: Aleksandra Wasilkowska, Mirosław Nizio, Czesław Mozil czy Joanna Erbel. Propozycja nadania nazwy Plac Konesera spotkała się również z aprobatą mieszkańców Warszawy, społeczników oraz władz samorządowych. Łącznie wniosek poparło ponad 400 osób. 

Podziękowania należą się wszystkim, którzy w ciągu ostatnich miesięcy włożyli tyle trudu i determinacji w prace nad nadaniem nazwy Plac Konesera oraz władzom samorządowym, które zrozumiały i poparły ten wniosek. Jako inwestorzy możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że zrobimy wszystko by ich nie zawieść. Naszym celem jest by zarówno centrum Praskie Koneser, jak i Plac Konesera już niebawem stały się wizytówkami Warszawy, otwartymi dla wszystkich miejscami odpoczynku i spotkań. Chcemy nadal inwestować na Pradze i dbać o jej sukcesywny rozwój, bo wierzymy, że ta dzielnica ciągle kryje w sobie niesamowity potencjał – podsumowuje Mariusz Kozłowski, Prezes Zarządu Liebrecht & wooD Poland.

Nazwa Plac Konesera zostanie teraz włączona do Systemu Informacji Miejskiej. Następnie, oznaczenia lokalizacji pojawią się m. in. na ulicach, w komunikacji miejskiej czy na mapach. 

 


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Kazik :
Plac Konesera to fajna nazwa i co najważniejsze będzie się miło kojarzyć z miejscem dostępnym dla każdego mieszkańca stolicy. Koneser dziś wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze kilka lat temu, i to wielki sukces bo mieszkańcy okolic potwierdzą że aż żal było patrzeć na to co się dzieje z tym miejscem. Obecnie mam wrażenie że jest to solidny pretendent do miana "wizytówki Pragi".
22 lipca 2017 15:11