Assa Abloy

Kotwica Polski Walczącej w oknach biurowca

Kotwica INTRACO w 2016 r.
Kotwica INTRACO w 2016 r.
Jutro o zmroku w oknach budynku biurowego INTRACO pojawi się znak Polski Walczącej. W ten symboliczny sposób Grupa Kapitałowa PHN już po raz czwarty uczci rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Znak Polski Walczącej, czyli charakterystyczna powstańcza kotwica już jutro o zmroku pojawi się w oknach należącego do Grupy Kapitałowej PHN budynku biurowego INTRACO. Znak rozpoznawczy Podziemnego Państwa zostanie utworzony przez światła zapalone w 72 oknach na ośmiu kondygnacjach między 30 a 37 piętrem warszawskiego wysokościowca. 

W dniu 1 sierpnia mija 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Chylimy czoła przed wielkim poświęceniem Powstańców w walce o Polskę i wolność. Nigdy nie zapomnimy heroizmu ludzi, którzy nie utracili nadziei na odzyskanie niepodległości i do ostatniej kropli krwi walczyli z niemieckim okupantem. Ten symboliczny gest w postaci zapalonych świateł układających się w znak kotwicy Polski Walczącej na budynku INTRACO, to nasz swoisty hołd dla walczących i poległych. Historia naszej firmy od ponad 50 lat związana jest z Warszawą i wraz z Warszawiakami chcemy uczcić historię bohaterskiej stolicy – powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Do akcji włączyli się najemcy budynku INTRACO, w tym m.in.: Operator Logistyczny Paliw Płynnych Sp. z o.o., Sasol Poland Sp. z o.o., Everest Investments S.A., Hoerbiger Polska Sp. z o.o., Marubeni Corporation S.A., Izba Skarbowa w Warszawie, Alora Sp. z o.o., Agencja JOCHYM oraz Arminex Trading Sp. z o.o.

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. Było ono największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Kotwica Polski Walczącej była powszechnie stosowana w czasie II wojny światowej i stanowiła symbol nadziei na odzyskanie niepodległości. Człon tego znaku przypomina literę P i oznacza Polskę, zaś ramiona ułożone są w literę W i oznaczają walkę lub „kotwicę”. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz