Porto Office B Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoHAVRE Sp. z o.o. logoKontor logoForbo Flooring Systems Polska logoOlivia Business Centre logoARTSERVIS sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoUNIMOR Development S.A. logoCOTEX Office Centre logoEcho Investment logoBusiness House logoDuda Development logoArchicom logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSpectra Development logoTorus logoTork logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoPodium Investment logoGTV Lighting logoINTER-BUD logoCity Space logoGhelamco Poland logoFuture Processing logoAluprof S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTERBIURO logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoVantage Development S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoEkodom Deweloper logoNowy Styl Group logoTétris Poland logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Kotwica Polski Walczącej w oknach biurowca

Kotwica INTRACO w 2016 r.
Kotwica INTRACO w 2016 r.
Jutro o zmroku w oknach budynku biurowego INTRACO pojawi się znak Polski Walczącej. W ten symboliczny sposób Grupa Kapitałowa PHN już po raz czwarty uczci rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Znak Polski Walczącej, czyli charakterystyczna powstańcza kotwica już jutro o zmroku pojawi się w oknach należącego do Grupy Kapitałowej PHN budynku biurowego INTRACO. Znak rozpoznawczy Podziemnego Państwa zostanie utworzony przez światła zapalone w 72 oknach na ośmiu kondygnacjach między 30 a 37 piętrem warszawskiego wysokościowca. 

W dniu 1 sierpnia mija 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Chylimy czoła przed wielkim poświęceniem Powstańców w walce o Polskę i wolność. Nigdy nie zapomnimy heroizmu ludzi, którzy nie utracili nadziei na odzyskanie niepodległości i do ostatniej kropli krwi walczyli z niemieckim okupantem. Ten symboliczny gest w postaci zapalonych świateł układających się w znak kotwicy Polski Walczącej na budynku INTRACO, to nasz swoisty hołd dla walczących i poległych. Historia naszej firmy od ponad 50 lat związana jest z Warszawą i wraz z Warszawiakami chcemy uczcić historię bohaterskiej stolicy – powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Do akcji włączyli się najemcy budynku INTRACO, w tym m.in.: Operator Logistyczny Paliw Płynnych Sp. z o.o., Sasol Poland Sp. z o.o., Everest Investments S.A., Hoerbiger Polska Sp. z o.o., Marubeni Corporation S.A., Izba Skarbowa w Warszawie, Alora Sp. z o.o., Agencja JOCHYM oraz Arminex Trading Sp. z o.o.

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. Było ono największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Kotwica Polski Walczącej była powszechnie stosowana w czasie II wojny światowej i stanowiła symbol nadziei na odzyskanie niepodległości. Człon tego znaku przypomina literę P i oznacza Polskę, zaś ramiona ułożone są w literę W i oznaczają walkę lub „kotwicę”. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Inter-bud Fabryczna - duży
mantra