Giant

Skyliner już za 3 lata!

Biurowiec Skyliner - wizualizacja
Biurowiec Skyliner - wizualizacja
Rusza budowa Skylinera. Prace budowlane rozpoczną się 1 września br. Generalnym wykonawcą biurowca przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie będzie Warbud SA.

SPEKTRUM REAL sp. z o.o. (spółka zależna Karimpol Polska) podpisała umowę na generalne wykonawstwo biurowca Skyliner z Warbud SA. Już 1 września br. ruszą prace budowlane i potrwają one do połowy 2020 r.

Z wielką radością ogłaszamy rozpoczęcie budowy Skylinera. To największa i najbardziej prestiżowa inwestycja nie tylko w Polsce, ale i w skali całej działalności naszej Grupy w Europie Środkowo-Wschodniej. Cieszymy się, że start budowy zbiega się z 20. rocznicą otwarcia naszego biura w Warszawie, to doskonałe podsumowanie naszej działalności na tym rynku – mówi Harald Jeschek, Partner Zarządzający Grupy Karimpol.

Biurowiec Skyliner osiągnie wysokość 195 m i tym samym dołączy on do grona najwyższych budynków w stolicy. Obiekt zaoferuje niemal 44 000 mkw. powierzchni najmu. Budynek będzie składał się z 30 poziomów biurowych oraz 4 przeznaczonych na cele handlowo-usługowe. Dodatkowo na wysokości 165 m są planowane dwa poziomy Skybaru z widokiem na panoramę miasta. Do dyspozycji najemców przeznaczony jest 5-poziomowy parking mieszczący 428 samochodów osobowych oraz 500 miejsc rowerowych. Projekt będzie finansowany z kredytu udzielonego przez Bank Pekao SA. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia APA Wojciechowski. Skyliner jest certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

Skyliner to kolejny projekt realizowany wspólnie przez Karimpol Polska i Warbud SA. Firmy współpracują już przy budowie biurowca Equator IV przy Alejach Jerozolimskich. W latach 2000-2006 Warbud SA. był również generalnym wykonawcą biurowców Taifun, Mistral i Passat.


SKYLINER w liczbach:

  • 195 m wysokości 
  • 43 633 mkw. łącznej powierzchni najmu, w tym 3130 mkw. powierzchni handlowo-usługowej
  • 45 poziomów (30 poziomów biurowych, 4 poziomy handlowo-usługowe, 5 poziomów garaży podziemnych, 2 poziomy Skybar’u, 4 poziomy techniczne)
  • 165 m nad ziemią Skybar o powierzchni 798 mkw.
  • 428 podziemnych miejsc parkingowych
  • 500 miejsc dla rowerów
  • 21 wind

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz