COTEX Office Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoFYI Commercial Consulting logoKontor logoAluprof S.A. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPodium Investment logoVantage Development S.A. logoINTER-BUD logoBusiness House logoTétris Poland logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoOlivia Business Centre logoCity Space logoINTERBIURO logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTorus logoUNIMOR Development S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoArchicom logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPorto Office A Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Przeprowadzka do Argonu

Kompleks biznesowy Alchemia w Gdańsku (czerwiec 2017)
Spółka Damen Engineering Gdańsk przenosi swoją siedzibę do budynku Argon w kompleksie Alchemia.

Spółka Damen Engineering Gdańsk swoje nowe biuro ulokuje w kompleksie biurowym Alchemia. Będzie się ono znajdować na 11 piętrze budynku Argon. Na swoje potrzeby spółka Damen Engineering Gdańsk wynajęła ponad 1700 mkw. Umowa z deweloperem podpisana została na 5 lat. Pracownicy rozpoczną pracę w nowej siedzibie z początkiem 2018 roku. 

Spółka Damen Engineering Gdańsk swoją działalność rozpoczęła 1 sierpnia 2013 r. Wchodzi ona w skład międzynarodowej grupy stoczniowej Damen z siedzibą w holenderskim mieście Gorinchem. Polska firma odpowiedzialna jest za opracowywanie projektów statków budowanych przez Damen na całym świecie. Przeprowadzka do budynku Argon związana jest z rozwojem firmy i planami dalszej jej ekspansji w najbliższych latach.

Jako specjalistyczne centrum kompetencyjne świadczące usługi na rzecz całej grupy stoczniowej Damen systematycznie rośniemy, stąd też większe potrzeby w zakresie powierzchni biurowej. W ciągu kilku najbliższych lat planujemy podwoić liczbę naszych pracowników w Gdańsku – mówi Daria Cellary-Rataj z Damen Engineering Gdańsk. 

Obecnie Damen Engineering Gdańsk zatrudnia 75 osób. Zlokalizowane w biurowcu Argon biuro pozwoli firmie na stworzenie 150 stanowisk pracy, zapewniając jednocześnie możliwość dalszego wzrostu w ramach zarówno budynku, jak i kompleksu. 

Bardzo się cieszymy, że kolejna z lokalnych firm, działająca ponadto w bardzo ciekawej branży - stoczniowej, zdecydowała się przenieść siedzibę do Alchemii. Wierzymy, że nowa przestrzeń i stworzone tutaj warunki pracy sprzyjać będą dalszemu rozwojowi, także w aspekcie przyciągania najlepszych inżynierów – mówi Marcin Piątkowski, dyr. ds. komercjalizacji w firmie Torus, będącej deweloperem Alchemii.

Relokacje są wyraźnym trendem na trójmiejskim rynku biurowym. Do Argonu swoje lokalne biura przenoszą również Lufthansa Systems Poland (biuro o powierzchni blisko 5000 mkw.), Grupa Wirtualna Polska (blisko 2400 mkw.), a także ING bank Śląski (blisko 1000 mkw.).

 


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz
mantra