Interbiuro - duży

W trosce o bezpieczeństwo najemców

Defibrylator
Parki biznesowe Business Garden w Warszawie i we Wrocławiu zostały wyposażone w defibrylatory.
Ogólnodostępne AED, czyli urządzenia ratujące życie w przypadku Nagłego Zatrzymania Krążenia pojawiają się w wielu miejscach publicznych. Najwięcej urządzeń AED znajduje się oczywiście w placówkach służby zdrowia, ale są także dostępne w budynkach administracji publicznej czy w obiektach o charakterze kulturalnym oraz rozrywkowo-sportowym.
 
Jak wskazują badania, coraz częstszą przyczyną Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK) jest stres, a problemy z prawidłową pracą serca dotykają również osoby młode. Wzrasta jednakże świadomość pracodawców, który dbają o zapewnienie pracownikom dogodnych warunków pracy i propagują wśród nich zdrowy tryb życia oraz aktywność fizyczną. Firmy oferują możliwość korzystania z obiektów sportowych, różnego typu warsztaty, a także gwarantują zatrudnionym profesjonalną opiekę medyczną w miejscu pracy. W trosce o bezpieczeństwo pracowników niekiedy decydują się także na to, by w siedzibie firmy pojawiły się urządzenia AED. W defibrylatory najnowszej generacji - LIFEPAK CR2 zostały wyposażone chociażby parki biznesowe Business Garden w Warszawie i Wrocławiu
 
Zakup urządzeń AED jest wyrazem naszej troski o bezpieczeństwo najemców. Codziennie w kompleksach Business Garden przebywają setki osób, dlatego, w naszej ocenie, taki sprzęt powinien być na stanie podstawowego wyposażenia budynków. Pojawienie się defibrylatorów LIFEPAK stało się przyczynkiem do zorganizowania profesjonalnego szkolenia z zakresu pierwszej pomocy oraz Resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Skierowane ono było zarówno do służb jak i wszystkich pracowników – mówi Aleksandra Stronias, Senior Property Manager firmy Vastint Poland, dewelopera parków biznesowych Business Garden.
 
W wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji z 2015r. podczas Nagłego Zatrzymania Krążenia najważniejsze są pierwsze minuty i podjęte w tym czasie czynności, czyli tzw. łańcuch przeżycia. Jego ogniwa stanowią: rozpoznanie zatrzymania krążenia, powiadomienie służb medycznych, natychmiastowe podjęcie Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej (RKO), szybka defibrylacja – wyjaśnia Piotr Kubiszewski, z firmy DefiMed AED, która współpracowała z Vastint Poland podczas realizacji projektu.
 

3.0
Napisz pierwszy komentarz