bcb wrzesień 2020

Centrala mBank przeniesie się do Mennica Legacy Tower

|
Mennica Legacy Tower, wiz. materiały prasowe
Mennica Legacy Tower, wiz. materiały prasowe
Główna siedziba mBanku znajdzie miejsce w wieżowcu Mennica Legacy Tower, którego budowa jest realizowana przez Golub GetHouse i Mennicę Polską S.A.

W konsekwencji, powierzchnia biurowa budynku powstającego przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie zostanie kompletnie skomercjalizowana. Do tej pory biura warszawskiego oddziału mBanku znajdowały się m.in. przy ulicach Senatorskiej i Królewskiej. W nowej siedzibie na powierzchni przeszło 40 000 mkw. będzie pracować 3 tys. osób. W biurowcu nie zabraknie również specjalnego oddziału dla klientów.

Podpisanie umowy między bankiem a inwestorami Mennica Legacy Tower jest jedną z ważniejszych i największych transakcji na polskim rynku nieruchomości. Cezary Jarząbek, założyciel i prezes zarządu Golub GetHouse podkreślił rangę zawartego porozumienia: mBank od lat pozostaje synonimem innowacyjnych rozwiązań w bankowości. To właśnie innowacyjność i dążenie do perfekcji stanowią elementy doskonale łączące mBank i Mennica Legacy Tower. Realizowany przez nas wieżowiec wyznacza zupełnie nowy punkt odniesienia dla obiektów biurowych klasy premium m.in. poprzez harmonijne połączenie nowoczesnych technologii i ponadczasowych rozwiązań architektonicznych.

Do najemców przestrzeni biurowych biurowca należą również właściciele znanych kancelarii prawniczych Noerr Biedecki sp.k. i Allen & Overy, a także lider rynku coworkinigu – We Work, który jest jedynym najemcą Budynku Zachodniego. Całkowita powierzchnia biurowca wyniesie 65 630 mkw. Nie zabraknie więc miejsca dla inicjatyw rekreacyjnych: restauracji MEET & EAT i klubu fitness Zdrofit.

Mennica Legacy Tower powstaje w zgodzie z kryteriami międzynarodowego systemu certyfikacji ekologicznej BREEAM, na poziomie Outstanding. Zakończenie inwestycji przewiduje się na jesień 2019 r.


3.0
Napisz pierwszy komentarz