Podium Investment logoARTSERVIS sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoCOTEX Office Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoSpectra Development logoTétris Poland logoFYI Commercial Consulting logoOlivia Business Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoCity Space logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoTorus logoForbo Flooring Systems Polska logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTER-BUD logoKontor logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoArchicom logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoBusiness House logoPorto Office A Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Rozbiórka w decydującej fazie

Rozbiórka 10-piętrowego budynku przy ul. Świętokrzyskiej 36 w Warszawie
Już wkrótce budynek przy ul. Świętokrzyskiej 36 zniknie z krajobrazu Śródmieścia stolicy. Zamiast niego powstanie nowoczesny wieżowiec.

Rozbiórkę 10-piętrowego budynku przy ul. Świętokrzyskiej 36 w Warszawie Grupa Kapitałowa PHN rozpoczęła w maju br. Obecnie rozpoczęły się kluczowe wyburzenia, którym z zainteresowaniem przyglądają się liczni mieszkańcy stolicy. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ na ich oczach znika budynek, który współtworzył architektoniczny krajobraz Śródmieścia już od ponad 50 lat. 

Na terenie rozbiórki znajduje się ciężki sprzęt, dzięki któremu prowadzone są wyburzenia. Zostały one poprzedzone odcięciem obiektu od sieci gazowej, wodnej, kanalizacyjnej, telekomunikacyjnej i energetycznej. Po ogrodzeniu terenu, budynek został oczyszczony z instalacji, okładzin i stolarki. Wyburzono także nadbudówkę, znajdującą się nad garażem podziemnym. Sam garaż również został zburzony. Wg harmonogramu rozbiórka powinna potrwać do końca br. Za przeprowadzenie prac rozbiórkowych odpowiedzialne jest konsorcjum Tree

W miejscu rozbieranego budynku z lat 60-tych powstanie nowoczesny wieżowiec. Jest to inwestycja Grupy Kapitałowej PHN. Nowy biurowiec będzie jednym z pierwszych obiektów w Warszawie, które zapewniają bezpośredni dostęp do metra (stacja Rondo ONZ). Projekt oraz koncepcję architektoniczną wieżowca przygotowała Polsko-Belgijska Pracownia Architektoniczna. Nowy budynek uświetni panoramę Warszawy oraz dostarczy przyszłym najemcom ok. 40 000 mkw. powierzchni. Prace budowlane nowego kompleksu rozpoczną się po zakończeniu rozbiórki i uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra