Tork

7 lat w Polsce

Otwarcie nowego biura firmy Luxoft (fot. kreatyw-media), źródło: materiały prasowe Luxoft
Otwarcie nowego biura firmy Luxoft (fot. kreatyw-media), źródło: materiały prasowe Luxoft
Luxoft świętuje 7 lat rozwoju w Polsce. W związku z dynamicznym rozwojem firma otwiera nowe biuro w Warszawie.

Warszawskie centrum firmy Luxoft nie mieściło się już w dotychczasowej lokalizacji. Obecnie zatrudnia ono niemal 120 specjalistów. Nowe biuro jest symbolem dynamicznego rozwoju firmy. Znajduje się ono na 36. piętrze budynku Warsaw Spire

Warszawskie centrum Luxoft realizuje zadania dla wielu globalnych organizacji, w tym dla czołowych banków inwestycyjnych na świecie. W Polsce firma znajduje się w czołówce pod względem liczby projektów i skali działań we wdrożeniach i rozwoju platformy Murex. W warszawskim centrum realizowane są również procesy wsparcia platform dla instytucji branży bankowej jak Calypso. Luxoft wspiera też z Warszawy finansowe gałęzie dużych firm motoryzacyjnych.

Nasi specjaliści odpowiadają za wsparcie IT międzynarodowych platform i systemów finansowych umożliwiających obrót miliardami dolarów rocznie. To zaawansowane technologicznie usługi świadczone pod marką Luxoft Excelian, wymagające specjalistycznej wiedzy i doświadczenia w obsłudze rynków finansowych – wyjaśnia Szymon Rudnicki, dyrektor operacyjny warszawskiego centrum Luxoft. Oddział rośnie w Warszawie w błyskawicznym tempie. Odnotowaliśmy prawie pięciokrotny wzrost zatrudnienia specjalistów Murex w ciągu kilkunastu miesięcy. W sumie centrum obsługuje już 15 międzynarodowych klientów. To pokazuje jak wielkie jest zapotrzebowanie na zaawansowane usługi IT, zwłaszcza dla sektora finansowego, w naszej części Europy. Jest też najlepszą recenzją pracy naszych specjalistów – dodaje.

Otwarcie nowego biura zbiega się z obchodami siedmiolecia działalności Luxoft w Polsce. Firma rozpoczynała od kilkuosobowego zespołu zlokalizowanego w Krakowie. Obecnie jej centra działają w czterech miastach kraju: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście. W sumie w ciągu 7 lat Luxoft stworzył w Polsce ponad 2100 miejsc pracy dla specjalistów IT. 

Obecnie bardzo mocno stawiamy na dywersyfikację biznesu. Wybieramy branże, które pozwalają naszym pracownikom rozwijać się w nowych, coraz ciekawszych obszarach. I tak, poza światowymi finansami, pracujemy też dla klientów z sektora szeroko rozumianej komunikacji, rozrywki, zarządzania budynkami biurowymi, biotechnologii i ochrony zdrowia. Niedługo będziemy mogli również ogłosić rozpoczęcie innowacyjnego projektu z branży motoryzacyjnej – komentuje Wojciech Mach, dyrektor zarządzający Luxoft na Europę Centralną.

Specjaliści Luxoft na całym świecie pracują nad przyszłościowymi technologiami w takich obszarach jak m.in. samochody przyszłości, FinTech, Blockchain, Internet rzeczy czy procesy oparte na sztucznej inteligencji. Żyjemy w świecie, który zmienia się na naszych oczach. Wymaga to nowych, jeszcze wyższych kompetencji nie tylko inżynierskich, ale także kreatywnych. Jako kraj mamy wszelkie możliwości odegrać w tej grze ważną rolę przede wszystkim ze względu na wysokie kompetencje naszych specjalistów. Polski oddział Luxoft zaczyna realizację pierwszych projektów w tym obszarze – podsumowuje Przemysław Berendt, globalny wiceprezes Luxoft.

 


0.0
Tagi: Warsaw Spire
Napisz pierwszy komentarz
mantra