Tork

Służewiec wciąż przyciąga?

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com
Czy warszawski Służewiec jest nadal atrakcyjny dla najemców?

Służewieckie centrum biurowe wciąż przyciąga nowych najemców. Co prawda, boryka się ono z trudnościami infrastrukturalnymi, ale zostały już podjęte działania, które mają doprowadzić do ich rozwiązania. Służewiec to największe zagłębie biurowe w kraju. Oferuje ono ponad 1 mln mkw. powierzchni biurowej. Najemców przyciąga przede wszystkim atrakcyjnymi stawkami czynszowymi. Są one średnio o 30 proc. niższe niż w biurowcach położonych w okolicy warszawskiego Śródmieścia. Co ważne, konkurencyjne ceny idą w parze z dobrą ofertą, ponieważ większość znajdujących się na terenie Służewca biurowców zapewnia nowoczesną powierzchnię biurową klasy A. 

Na Służewcu budują i wynajmują

Służewiec nadal jest atrakcyjną lokalizację zarówno dla inwestorów, jak i dla najemców. Świadczą o tym chociażby nowe kontrakty najmu i realizacja kolejnych inwestycji. Na terenie Służewca na zabezpieczonych przez inwestorów gruntach może powstać jeszcze 300 000 mkw. biur, ale niektórzy deweloperzy rozpatrują możliwość zamiany funkcji części planowanych inwestycji. Według danych firmy doradczej Walter Herz, obecnie w budowie jest tu ponad 70 000 mkw. powierzchni biurowej. 

Służewiec przechodzi obecnie transformację infrastrukturalną pod względem aranżacji przestrzennej, a dzięki konkurencyjnym cenom i poprawiającej się komunikacji lokalizacja spotyka się nadal z szerokim zainteresowaniem firm poszukujących powierzchni biurowej w Warszawie. Ostatnie transakcje, m.in. w budynku Domaniewska Office Park, przy których doradzaliśmy są dla nas jasnym sygnałem, że inwestorzy cały czas postrzegają Służewiec jako dobre miejsce do lokowania biznesu – informuje Mateusz Strzelecki, partner w firmie doradczej Walter Herz. 

 

  • 1
  • 2

0.0
Napisz pierwszy komentarz