Tork

Olivia na szóstkę

Olivia Six
Gdański biurowiec Olivia Six, wchodzący w skład centrum biznesowego Olivia Business Centre, otrzymał certyfikat BREEAM Excellent z najwyższą notą w regionie.

Olivia Six to kolejny biurowiec kompleksu Olivia Business Centre, który odpowiada najwyższym standardom i praktykom w zakresie zrównoważonego projektowania, budowania oraz użytkowania budynków. Budynek otrzymał prestiżowy certyfikat BREEAM na poziomie Excellent uzyskując niemal 80 punktów procentowych, poprawiając tym samym aż o 3,5 punktu notę precertyfikacyjną z 2015 roku. Biurowiec Olivia Six jest najlepiej ocenionym budynkiem na Pomorzu.

Certyfikat BREEAM Excellent potwierdza, że Olivia Six należy do najlepszych obiektów o funkcji biurowej w kraju, będąc jednocześnie jednym z najbardziej przyjaznych środowisku budynków w Polsce. Wykorzystane w nim rozwiązania technologiczne, w tym dotyczące akustyki, wentylacji czy oświetlenia oraz najwyższej jakości materiały stanowią gwarancję optymalnego korzystania z Sixa przez jego najemców. W budynku Six zastosowaliśmy np. pierwszą w Polsce całoszklaną, trójszybową fasadę, spełniającą wymagania UE na 2021 r., co znacząco zmniejsza wpływ warunków zewnętrznych na temperaturę w biurach, minimalizując konieczność chłodzenia pomieszczeń w lecie i ogrzewania ich zimą. Przekłada się to większy komfort użytkowników, obniżenie zapotrzebowania na energię, a co za tym idzie, zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych – podkreśla Maciej Kotarski, dyrektor wynajmu 
w Olivia Business Centre. 

Budynek Olivia Six otrzymał ocenę BREEAM Excellent m.in. z uwagi na zaawansowane rozwiązania techniczne (w tym systemy pozwalające na pełną kontrolę nad budynkiem w trakcie jego bieżącej eksploatacji oraz wysokiej jakości materiały. Obiekt charakteryzują także nowoczesna elewacja, wyposażone w pompy ciepła centrale wentylacyjne oraz tzw. zielony dach umożliwiający retencję wód i zagospodarowanie wód deszczowych do podlewania zieleni. 

BREEAM Excellent „Final” jest ukoronowaniem niezwykle wymagającego i czasochłonnego procesu certyfikacji. Wyższa, otrzymana przez Olivia Six finalnie nota oznacza, że wymagania dotyczące budynku zostały nie tyle spełnione, co przekroczone – podkreśla Karolina Michalak z działu realizacji Olivia Business Centre. 

Biurowiec Olivia Six liczy 18 kondygnacji (w tym 3 podziemne). Obiekt dostarcza ponad 17 000 mkw. powierzchni biurowej. Hol główny wykonano w formie wielkiej szachownicy z czarnego i mlecznego kamienia, zaś ogólnodostępne lobby ma charakter klubowej angielskiej biblioteki. Ze środkowych pięter biurowca rozpościera się widok na Zatokę Gdańską oraz jedną z najstarszych i najbardziej zielonych dzielnic Gdańska, Oliwę. Olivia Six został zaprojektowany przez gdyńską pracownię BJK Architekci. Proces certyfikacji budynku prowadzony był przy wsparciu firmy Sweco Consulting. W precertyfikacji Olivia Six otrzymała (w 2015 roku) notę 75,10 proc. W ocenie finalnej Six otrzymał 78,6 proc.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz