Interbiuro - duży

Oto świat Tétris

Firma Tétris otwarła nowe biuro. Jak wygląda siedziba globalnego specjalisty od aranżacji wnętrz? Sam zobacz!

Tétris to jedna z największych w Polsce firm projektujących i wykonujących wnętrza. Jej nowe biuro znajduje się na 25. piętrze biurowca Warsaw Spire. Nowa lokalizacja przejęła funkcję siedziby głównej. 

W nowym biurze na 520 mkw. mieszczą się różne działy firmy Tétris, jak np.: business development, operacyjny, architektoniczny, a także biuro Zarządu. Obserwując sukcesy naszych klientów, zdajemy sobie sprawę, jak duże znaczenie ma profesjonalna prezentacja firmy. Przyciąga partnerów biznesowych, ale też najwyższej klasy specjalistów – mówi Rajmund Węgrzynek, Dyrektor Zarządzający Tétris.

Nowe biuro stanowi ukoronowanie kolejnego etapu rozwoju Tétris w Polsce. W ciągu ostatniego roku firma zrealizowała 140 000 mkw. przestrzeni. Spółka jest globalnym graczem, który przyciąga największe marki świata, takie jak np. Orange, EY, Coty, Allianz, Wyborowa Pernod Ricard czy Deutsche Bank.

Jakie jest nowe biuro Tétris? Jego aranżacja odzwierciedla wartości firmy. Kameralne sale do spotkań otrzymały nazwy, które nawiązują do różnych specjalizacji firmy, jak np. Bureau, Hôtel, Boutique. Sala Boutique przypomina wnętrze małego sklepu. Znajdują się w niej fotele obite imitacją wężowej skóry, a w tle wielkie zwierciadło i połyskujący manekin. Z kolei, pomieszczenie o nazwie Hôtel przyciąga ciepłem filcowego abażura i atrapą łoża. Praktyka Design & Build została zaś zobrazowana w postaci zbudowanej modułowo nowoczesnej sali konferencyjnej.

Przestrzeń biura wypełniają kanciaste kształty, które łagodzone są dzięki miękkości użytych w nich materiałów. Zależało nam, aby zwizualizować dynamizm i perfekcjonizm, bo te cechy wyróżniają nasze realizacje – mówi Danuta Barańska, Dyrektor Kreatywna Tétris. Ciekawym elementem jest lada recepcyjna, a w zasadzie jej konstrukcja. Opiera się ona na podłożu tylko jedną trzecią swojej podstawy. 

Wnętrze posiada także nieco industrialny charakter, tworzony poprzez otwarte sufity pomalowane srebrną, metaliczną farbą. Kontrastują one z ciepłymi wykładzinami i elementami z drewna. Na uwagę zasługuje również pokój Zarządu, którego ścianę zdobi malowana ręcznie kopia słynnego zdjęcia z budowy Empire State Building „Nowy Jork Robotnicy na Belce – Lunch”. 

W ślad za odważnym designem, wprowadziliśmy też nową kulturę pracy – mówi Paweł Brodzik, Dyrektor Zarządzający Tétris. Pracownicy swoje rzeczy osobiste przechowują w dedykowanych lockersach, a większość biurek to hot-deski, wyposażone w ekrany i stacje dokujące do komputerów. Tylko nieliczne osoby mają tu stałe miejsca pracy. 

Siedziba w Warsaw Spire to drugie biuro Tétris w stolicy. Jego zaprojektowanie powierzono zwycięzcy konkursu dla młodych architektów – Grzegorzowi Zającowi z pracowni Noname Architects, który dopracowywał koncepcję biura we współpracy z działem architektonicznym Tétris. 

 


4.0
Tagi: Tetris
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra