Assa Abloy

Połączenie mocy

Od lewej: Robert Chmielewski, Marcin Dyszyński i Mikołaj Niemczycki
Od lewej: Robert Chmielewski, Marcin Dyszyński i Mikołaj Niemczycki
Firma doradcza Cushman & Wakefield i polski startup ShareSpace łączą siły. Czy zrewolucjonizują rynek najmu powierzchni biurowych?

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield zawarła umowę partnerstwa strategicznego z polskim startupem ShareSpace. Na jej podstawie obie firmy będą dążyły do rozwoju i promowania rozwiązań technologicznych i komercyjnych, które umożliwiają zawieranie transakcji elastycznego najmu powierzchni biurowych. Cushman & Wakefield wraz z ShareSpace chcą zapewnią najemcom szybki dostęp do ofert powierzchni coworkingowych i biur serwisowanych w całym kraju. Ma w tym pomóc zarówno integracja Remobile.pl i Sharespace.pl, wzajemna wymiana kompetencji, jak i tworzenie nowych rozwiązań.

Umowa partnerska pomiędzy Cushman & Wakefield, a ShareSpace to pierwsza tego typu współpraca na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. W wyniku nawiązania jej firma Cushman & Wakefield oferuje usługi nie tylko długoterminowego wynajmu biur, lecz także powierzchni zlokalizowanych w centrach coworkingowych na terenie całego kraju, dostępnych na elastycznych warunkach poprzez platformę ShareSpace. 

Komu jest to potrzebne? 

Nowa usługa jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie ze strony lokalnych firm jednoosobowych, startupów, międzynarodowych zespołów korporacyjnych, które za pomocą tego łatwego w obsłudze narzędzia szybko wynajmą hot-desk, biurko, pokój biurowy czy też salę konferencyjną. Platforma agreguje oferty najważniejszych operatorów powierzchni coworkingowych w Polsce, w tym m.in. Business Link, MindSpace, Brain Embassy, O4 czy HubHub.

Udział powierzchni coworkingowej w całkowitych zasobach powierzchni biurowej w Warszawie wynosi obecnie niecałe 1 proc. Dla porównania na rynkach rozwiniętych takich jak Londyn czy Nowy Jork waha się od 2 proc. do 3 proc. Niemniej jednak ten segment rynku rozwija się w dynamicznym tempie, które w bieżącym roku kształtuje się na poziomie 70 proc. rok do roku. Przewidujemy ponadto, że do roku 2020 wielkość powierzchni coworkingowej dostępnej w stolicy wzrośnie do 78 000 mkw. - mówi Mikołaj Niemczycki, Negocjator w dziale Powierzchni Biurowych w Cushman & Wakefield oraz lider projektu partnerstwa strategicznego z ShareSpace.

Przestrzenie coworkingowe tworzą nowy front na rynku wynajmu powierzchni biurowych, ale także stają się inkubatorem dla najbardziej innowacyjnych rozwiązań technologicznych - komentują Robert Chmielewski i Marcin Dyszyński, współtwórcy platformy www.sharespace.pl.

 


5.0
Napisz pierwszy komentarz