Assa Abloy

Brain Embassy docenione

Brain Embassy (fot. Artservis)
Warszawskie biuro Brain Embassy zdobyło trzy prestiżowe nagrody.

Warszawskie biuro The Brain Embassy zostało uznane za najlepsze aż w 4 prestiżowych konkursach (Eurobuild Awards w Architekturze, Office Superstar, CIJ Awards i Biuro Na Miarę). Za prace wykończeniowe, czyli tzw. fit-out biura odpowiadała firma ARTSERVIS, która obecnie pracuje na budowie drugiej fazy inwestycji. 

The Brain Embassy oferuje przestrzeń dedykowaną m.in. małym i średnim firmom, startupom i freelancerom. Biuro zostało docenione w różnych konkursach. Jednym z nich była druga edycja konkursu Eurobuild Awards w Architekturze organizowanego przez wydawcę miesięcznika „Eurobuild Central & Eastern Europe” oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) w kategorii Aranżacja Miejsca Pracy Roku 2016. W konkursie tym The Brain Embassy zdobyła pierwsze miejsce. W gronie jury znaleźli się zarówno architekci, jak i deweloperzy i właściciele nieruchomości. 

Ogromnie się cieszymy, że aranżacja The Brain Embassy została doceniona w tak prestiżowym konkursie, jakim jest plebiscyt Eurobuild Awards w Architekturze. Naszym zamiarem było stworzenie innowacyjnej przestrzeni do pracy, która będzie wspierać nie tylko twórcze myślenie, ale także naturalne tworzenie się społeczności składającej się z osób reprezentujących różne światy – zarówno freelancerów, właścicieli start-up’ów, jak i  przedstawicieli korporacji czy małych i średnich firm. Jesteśmy dumni, że indywidualne podejście do projektu Brain Embassy i duża różnorodność zaaranżowanych miejsc pracy spotkały się z uznaniem jurorów – tym bardziej że mieliśmy dużą konkurencję – powiedział Adam Lis, general manager w Brain Embassy.

Na główną nagrodę biuro The Brain Embassy zasłużyło także w pierwszej edycji konkursu Office Superstar, którego organizatorem jest CBRE, a patronem honorowym SARP. W tym przypadku The Brain Embassy zostało laureatem w kategorii Biuro Cooworkingowe. Z kolei w konkursie CIJ Awards Brain Embassy zdobyło pierwsze miejsce w kategorii INNOVATION OF THE YEAR. Główną nagrodę Brain Embassy otrzymało także w konkursie Najlepsze Biuro Na Miarę All Inclusive w kategorii „Z klimatem”.

Inwestorem The Brain Embassy jest Adgar Poland, właściciel biurowca Adar Park West przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie, w którym mieści się The Brain Embassy. Generalnym wykonawcą była firma ARTSERVIS, która zajmowała się pracami elektrycznymi, sanitarnymi, klimatyzacyjno-wentylacyjnymi, robotami budowlanymi i wykończeniowymi, montażem 100-tonowej, stalowej antresoli oraz zabudowami meblowymi. Prace na budowie trwały 100 dni, co było dużym wyzwaniem ze względu na ich zakres. Umiejętność współpracy i determinacja wszystkich uczestników procesu pozwoliły na osiągnięcie zamierzonych celów. Projekty, które w pełni wykorzystują nasze 30-letnie doświadczenie w branży, są marzeniem każdego wykonawcy. Dlatego bardzo ucieszyła nas wiadomość o przyznaniu temu projektowi głównej nagrody w kategorii Aranżacja Miejsca Pracy Roku. Jesteśmy dumni że mogliśmy się do tego przyczynić – powiedział Andrzej Lipiński, wiceprezes zarządu spółki ARTSERVIS. 

Za projekt odpowiadała warszawska pracownia Trzop ArchitekciTa nagroda to dowód na to, że biura coworkingowe coraz bardziej się w Polsce przyjmują i pewnie taka też tendencja będzie w najbliższych latach. Bardzo chciałbym podziękować całemu zespołowi projektowemu; inwestorowi chcę podziękować za „otwartą głowę” i zaufanie. Projekt był bardzo trudny – żeby powstał końcowy fit-out musieliśmy kompletnie zmienić tą przestrzeń, ponieważ była to stara operatornia sieci komórkowej, swego rodzaju pomieszczenie bardziej magazynowe, bez okien. Dlatego musieliśmy kompletnie zmienić elewację i dach oraz dołożyliśmy 600-metrową, 100-tonową antresolę stalową. Nie powstałoby to również bez znakomitej współpracy z generalnym wykonawcą, firmą ARTSERVIS, której bardzo dziękuję za zrozumienie i świetną organizację – powiedział na Festiwalu Architektury organizowanym w Pałacu Zamoyskich w Warszawie Bartosz Trzop odbierając 20 września nagrodę z rąk organizatorów konkursu.

W tej chwili trwają prace nad otwarciem drugiego biura Brain Embassy. Za wykończenie wnętrz również odpowiada ARTSERVIS.

 


5.0
Tagi: ARTSERVIS
Napisz pierwszy komentarz