COTEX Office Centre logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoSpectra Development logoPodium Investment logoOlivia Business Centre logoINTERBIURO logoHAVRE Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTétris Poland logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoArchicom logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTorus logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKontor logoDEVCO Sp. z.o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTER-BUD logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoNowy Styl Group logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoUNIMOR Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Wiecha na biurowcu TEAL OFFICE

Wiecha na biurowcu TEAL OFFICE (fot. UMŁ)
Na budowie TEAL OFFICE w Łodzi zawisła już wiecha.

Zakończono kolejny etap budowy biurowca TEAL OFFICE. Na obiekcie zawisła symboliczna wiecha. W wydarzeniu, obok przedstawicieli zarządcy, biura architektonicznego oraz generalnego wykonawcy, udział wzięła Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi oraz Adam Pustelnik, Dyrektor Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą.

Od początku wiedzieliśmy, że czeka nas niełatwe zadanie. Wkomponowanie nowej przestrzeni biurowej i handlowej w historyczną tkankę wymagało dużo pracy, poświęcenia oraz pewnej wrażliwości, jaką sami musieliśmy się wykazać w imieniu inwestora. Dziś, na półmetku prac budowlanych, uważam że zmierzamy we właściwym kierunku. Cieszę się, że w tej podróży towarzyszą nam tacy fachowcy, jak firma Budimex czy biura architektoniczne NOW i zw A – powiedział w otwierającym przemówieniu Michał Styś, Dyrektor Zarządzający firmy OPG Property Professionals.

Zakończenie prac konstrukcyjnych w TEAL OFFICE to krok milowy w realizacji inwestycji, która wraz z przylegającym budynkiem SEPIA OFFICE już niebawem wzbogaci popularną przestrzeń OFF Piotrkowska Center o kolejne lokale biurowe i gastronomiczne.

Projekt SEPIA OFFICE jest realizowany równolegle do inwestycji TEAL OFFICE. Zakłada on głęboką rewitalizację budynku dawnej fabryki bawełny, którą w latach 1909-1912 zaprojektował Franciszek Chełmoński. Aktualnie trwa renowacja podłóg i ścian. Goście wydarzenia, jakim była uroczystość zawieszenia wiechy mogli już obejrzeć odrestaurowaną, zabytkową architekturę elewacji i wnętrz z charakterystycznej, czerwonej cegły, a także oryginalne, drewniane stropy, żeliwne słupy konstrukcyjne oraz zdobione balustrady z początku XX w. Zgodnie z harmonogramem, prace związane z realizacją obu inwestycji mają zakończyć się w połowie przyszłego roku.

Obserwuję strony internetowe, na których mieszkańcy obserwują liczbę dźwigów, jakie pojawiają się w przestrzeni miejskiej. Pobiliśmy już wszelkie możliwe rekordy już teraz, nawet gdy nie ma sezonu budowlanego. To ważna inwestycja dla miasta, powstająca z poszanowaniem historycznego otoczenia w śródmieściu, w sąsiedztwie Piotrkowskiej, czyli centralnej ulicy Łodzi. To dla mnie ważne, że inwestorzy uwierzyli w Łódź – powiedziała Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

 


0.0
Tagi: Łódź
Napisz pierwszy komentarz
mantra