Assa Abloy

Posadzki Deckshield na parkingu biurowca Argon

Specjalistyczne posadzki parkingowe Deckshield w budynku Argon (fot. Flowcrete Polska)
Gdański biurowiec Argon został wyposażony w specjalistyczne posadzki parkingowe Deckshield.

Budynek Argon to III etap kompleksu biznesowego Alchemia w Gdańsku. Jest on jednym z największych wolno stojących biurowców w północnej Polsce. Jego łączna powierzchnia do wynajęcia to niemal 38 000 mkw. Obiekt zbudowany jest na planie litery „H”, co pozwala na optymalne doświetlenie i efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Parking budynku jest zlokalizowany na dwóch poziomach podziemnych i dwóch nadziemnych (-2, -1,+1 i +2) o łącznej powierzchni 25 000 mkw. Na całej jego powierzchni (łącznie z rampami) wykonano poliuretanowe posadzki żywiczne Deckshield w wersji z wodoszczelną membraną o wysokiej zdolności mostkowania rys w podłożu. Posadzki realizowane w tej technologii są wytrzymałe, a jednocześnie elastyczne, dzięki czemu skutecznie zabezpieczają konstrukcję parkingu przed wnikaniem wody, zwłaszcza solanki, i związaną z nią korozją betonu. Dodatek piasku zwiększa ich odporność na ścieranie i nadaje im przeciwpoślizgową fakturę. Ponadto, są odporne na działanie paliw, olejów, płynów samochodowych czy chlorków zawartych w środkach odladzających.

Zastosowany na parkingu budynku Argon system posadzkowy został opracowany specjalnie dla tej inwestycji. Zaprojektowano w nim m.in. dodatkową hydroizolację z żywicy bezpośrednio na stropie, a odwodnienia na rampach wykonano z wykorzystaniem innowacyjnego materiału do uszczelniania dylatacji – EUCO QWIKjoint UVR.

Jako lokalny deweloper czujemy się odpowiedzialni za poziom infrastruktury służącej rozwojowi biznesu w regionie, co znajduje odzwierciedlenie w jakości naszych inwestycji. W budynku Argon, tak jak w całym kompleksie Alchemia, zastosowaliśmy wyłącznie rozwiązania spełniające najwyższe standardy, często dopracowane indywidualnie pod kątem naszych wymagań, jak np. system Deckshield – powiedział Marcin Frozyna, dyrektor ds. inwestycji w firmie Torus.

Budynek Argon uzyskał certyfikat LEED na poziomie Platinum. Zastosowanie posadzek Deckshield pozwala uzyskać punkty w tej certyfikacji, ponieważ mają one niską zawartość lotnych związków organicznych (< 100 g/l), a ze względu na to, że są produkowane w Warszawie, stanowią materiał regionalny.

Posadzki parkingowe w budynku Argon są utrzymane w kolorystyce szarości, z białymi oznaczeniami poziomymi. Ich wykonawcą była firma EPO Bartłomiej Jędrzejewski, Autoryzowany Wykonawca Flowcrete. Inwestorem kompleksu Alchemia jest Torus, projektantem – pracownia APA Wojciechowski, a konsultantem ds. LEED – VvS | Architects & Consultants.

 


0.0
Tagi: Flowcrete
Napisz pierwszy komentarz